projektowanie mieszkania

Projekt aranżacji mieszkania pomoże Ci uczynić je nowoczesnym i stylowym bez straty czasu, pieniędzy i, co najważniejsze, nerwów. Profesjonalny projektant tworząc projekt weźmie pod uwagę układ pomieszczeń, dokładnie rozważy ich podział na strefy, zachowa funkcjonalność, uwzględni wszystkie normy techniczne, wysłucha życzeń klienta i zmieści się w określonym budżecie. Euromed Bud oferuje wykwalifikowane projektowanie mieszkań w Warszawie, zapewniamy również kompleksowe remonty i nadzór inżynierski.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że z usług projektantów wnętrz korzystają jedynie osoby zamożne lub te, którym brakuje wyobraźni lub czasu na zaprojektowanie własnego domu. W rzeczywistości stworzenie wysokiej jakości projektu aranżacyjnego to usługa dostępna dla każdego, z której korzystają klienci niezależnie od statusu społecznego czy środków finansowych. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w praktyce i czy są dobre powody, aby zlecić wykonanie projektu profesjonalistom, a nie robić to samodzielnie.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy już zdecydujesz się na projektanta, który zaprojektuje mieszkanie, odwiedzi on nieruchomość w celu wykonania dokładnych pomiarów. To właśnie od dokładności wykonanych pomiarów zależy dokładność wyliczenia materiałów potrzebnych do wykonania prac, prawidłowy układ pomieszczeń, topologia mediów i wiele innych ważnych kwestii, które należy uwzględnić przy sporządzaniu projektu aranżacyjnego. Po konsultacji na budowie projektant przystępuje do tworzenia projektu, proces ten przebiega w kilku etapach:

 1. Trwa opracowywanie zakresu zadań.
 2. Powstaje projekt koncepcyjny.
 3. Tworzony jest trójwymiarowy rendering kolorów.
 4. Trwa opracowywanie dokumentacji roboczej.
 5. Nadzór autorski nad projektem sprawują.

Szkice i renderingi tworzone są osobno dla każdego pomieszczenia, a następnie składane wraz z dokumentacją roboczą w jeden projekt ze szczegółowym opisem prac remontowych i wykończeniowych, które ma wykonać klient. Stworzenie projektu zajmuje średnio 1-2 miesiące, w zależności od wielkości nieruchomości, dlatego warto zamówić go na etapie budowy, aby nie tracić czasu na czekanie i móc wprowadzać zmiany w układzie w miarę postępu prac.

Dlaczego warto zamówić projekt wnętrza mieszkania?

Wielu właścicieli mieszkań uważa, że jest w stanie samodzielnie zaprojektować swoje mieszkanie. Rzeczywiście, obecnie istnieje wiele programów komputerowych, które mogą pomóc w tym zadaniu. Ale jest co najmniej 10 sytuacji, w których należy powierzyć aranżację wnętrza mieszkania profesjonalnemu projektantowi:

 1. Brak wolnego czasu. Aby samodzielnie przemyśleć, a następnie wykonać projektowy remont mieszkania, trzeba poświęcić dużo czasu na wybór, rozplanowanie i poszukiwanie materiałów wykończeniowych. Konieczne jest pełne zanurzenie się w sprawach remontu, zrozumienie, gdzie i jakie gniazdka zainstalować, ile i co kupić farbę do ścian itp. W przypadku zatrudnienia projektanta, klient może po prostu szczegółowo opowiedzieć mu o swoich życzeniach, a wszystkimi innymi kwestiami zajmie się sam. Klient ma wtedy dużo czasu, który może poświęcić sobie, rodzinie, swojemu hobby i pracy.
 2. Ograniczone środki finansowe. Wiele osób, które odważyły się zaplanować własny remont, błędnie sądzi, że koszt zaprojektowania mieszkania jest bardzo wysoki. W praktyce jednak pieniądze wydane na stworzenie projektu aranżacyjnego opłacają się, ponieważ dobrze sporządzone rysunki i kosztorysy pozwalają zmieścić się w zaplanowanym budżecie i wykluczyć możliwość nieplanowanych przeróbek, które mogą pochłonąć sporo pieniędzy.
 3. Potrzeba profesjonalnego podejścia. Wysokiej jakości projekt umożliwia przeprowadzenie naprawy bez opóźnień i problemów. Początkujący projektant lub samouk raczej nie będzie w stanie uwzględnić wszystkich subtelności, przygotować dokładnych rysunków, a już na pewno nie będzie w stanie stworzyć realistycznej wizualizacji. Profesjonalista szybko usprawni proces, przygotuje całą niezbędną dokumentację, doradzi w wyborze materiałów itp.
 4. Nie ma jasnego pomysłu na to, jaki projekt chcesz mieć. Nawet obfitość wszelkiego rodzaju gotowych projektów i zdjęć różnych wnętrz w internecie nie gwarantuje, że uda Ci się znaleźć dokładnie takie rozwiązanie projektowe, jakiego oczekujesz. Profesjonalny projektant będzie potrafił zadać odpowiednie pytania wiodące, sprecyzować życzenia wszystkich mieszkańców mieszkania i zaproponować gotowe kolaże, które spełnią Twoje oczekiwania i uwzględnią osobliwości Twojej przestrzeni życiowej.
 5. Trzeba efektywnie wykorzystać przestrzeń. Jeśli mieszkanie jest niewielkie i trzeba odpowiednio rozplanować przestrzeń, tak aby była funkcjonalna i wygodna, a wykończenia i elementy wystroju wizualnie ją powiększały, nie obejdzie się bez pomocy projektanta. Potrafi on nie tylko wykonać stylowy projekt, ale także stworzyć przytulną i ergonomiczną przestrzeń w mieszkaniu o dowolnej wielkości.
 6. Potrzebujesz stylowego wnętrza. Aby samodzielnie stworzyć modne wnętrze, trzeba mieć nie tylko wyczucie stylu, ale także interesować się wszystkimi trendami w projektowaniu wnętrz, śledzić wszelkie nowinki w tej dziedzinie i umieć je zastosować w praktyce. Jeśli w Twoim przypadku tak nie jest, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta.
 7. Wymagany jest zakup dużych ilości materiałów. Doświadczeni projektanci często mają wypracowaną bazę sprawdzonych dostawców wysokiej jakości materiałów, mebli i dekoracji. Mają osobiste rabaty, więc kupują wszystko, co potrzebne do remontu i aranżacji wnętrz w bardzo korzystnych cenach.
 8. Potrzebujesz kontroli. Posiadanie projektu aranżacyjnego znacznie ułatwia kontrolę nad całym procesem remontowym. Określa on wszystkie etapy prac, wymienia niezbędne materiały i opisuje szczegółowo wydatkowanie środków. W razie potrzeby klient może samodzielnie kontrolować prace na każdym etapie remontu.
 9. Od czasu do czasu pojawia się potrzeba zmiany lub dopracowania projektu. Jeśli podczas remontu zdecydujesz się na wprowadzenie zmian w projekcie, zmianę koloru ścian lub zastosowanie innego materiału wykończeniowego, projektant niezwłocznie pomoże Ci w doborze odpowiedniego materiału i znajdzie najlepszą opcję wymiany, która będzie harmonizowała z resztą wnętrza.
 10. 1Nie wiadomo, kto będzie wykonywał projekt. Jeśli projekt aranżacji wykonuje doświadczony projektant, może on od razu polecić wykonawcę, który szybko i sprawnie zrealizuje wszystkie powierzone mu zadania. W takim przypadku nie trzeba tracić czasu na szukanie ekipy i zapoznawanie się z projektem, projektant zrobi to za Ciebie.

Powierzając opracowanie projektu aranżacyjnego profesjonaliście, oszczędzasz czas i kończysz z atrakcyjnym wizualnie, stylowym mieszkaniem z wysokiej jakości pracami remontowymi i wykończeniowymi. Nie tracisz również czasu na szukanie wykonawcy, na wybór i zakup materiałów, na monitorowanie każdego etapu prac. Remont przebiega dla Ciebie szybko i komfortowo.

Co dostajemy od projektanta?

Aby przekazać klientowi swoją ideę, projektant może przekazać mu ją w formie szkicu ołówkiem, flamastrem lub elektronicznie na tablecie, ale najbardziej informatywne są kolaże i wizualizacje 2D, 3D przy użyciu specjalnych programów komputerowych. Projektant sam wybiera sposób przedstawienia informacji klientowi, ale niezależnie od tego, jaką metodą to zrobi, w każdym przypadku, oprócz wizualizacji, projekt wzorniczy powinien zawierać cały zestaw dokumentów, a mianowicie:

 • szkice koncepcyjne wszystkich pomieszczeń w wybranej już kolorystyce z zaznaczeniem wymiarów mebli i wyposażenia;
 • Rysunki przedstawiające szczegółową lokalizację mediów i poszczególne układy;
 • Schematy instalacji podłogowych, sufitowych i ściennych przedstawiające rodzaje podłóg i dobór elementów dekoracyjnych oraz rozmieszczenie opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników;
 • układy drzwi, wentylacji, klimatyzacji i innych urządzeń;
 • Plan montażu sprzętu kuchennego, mebli oraz glazury i innych dekoracji w kuchni i łazienkach.

W istocie projekt aranżacyjny to gotowy schemat, z którym wykonawca może pracować podczas tworzenia wnętrza mieszkania. Ważne jest, aby zrozumieć, że podczas procesu renowacji, zmiany i modyfikacje mogą być wprowadzone do projektu, na przykład, rozmiary i rodzaje materiałów wykończeniowych mogą się zmienić, które mogą nie być dostępne w sklepie. Projektant może wprowadzić poprawki do rysunków w miarę postępu prac nad projektem.

Płaski wystrój wnętrza

Początkowo projektant uzgadnia z klientem koncepcję przyszłego wyglądu mieszkania, wybierając kierunek stylistyczny, kolorystykę i układ pomieszczeń. Dokładnie przemyślane jest również rozmieszczenie mebli oraz wymodelowane oświetlenie. Aby ułatwić wizualizację wnętrza, projektant sporządza ją w specjalnym programie. Wizualne przedstawienie pomaga klientowi ocenić współgranie kolorów i harmonię rozmieszczenia mebli.

Lista tego, co jest potrzebne do każdego pomieszczenia

Dokumentacja projektowa zawiera szczegółowy opis, gdzie i czym postawić dodatkowe ścianki działowe, wykonać wnęki na przewody oraz jakie materiały wykończeniowe mają być zastosowane w poszczególnych pomieszczeniach. Projekt wykonawczy zawiera nie tylko asortyment materiałów, ale także nazwy marek, a nawet listę sklepów, w których można te materiały kupić.

Odpowiednie kolory ścian

Projektant może zaproponować kilka opcji kolorystycznych dla ścian do rozważenia przez klienta. Może on przedstawić zalecenia dotyczące nie tylko koloru, ale także faktury i wzoru wszystkich powierzchni. Na podstawie koloru ścian można dopasować kolor tapicerki meblowej oraz wybrać zasłony, karnisze, firanki i inne tekstylia do pomieszczenia.

Wizualizacja 3D wnętrza mieszkania

Wizualizacja 3D daje pełny obraz przyszłego projektu mieszkania, podczas gdy szkic mieszkania pozwala zobaczyć tylko ograniczony fragment przestrzeni. Dobrze zaprojektowana wizualizacja 3D daje dobre wyobrażenie o charakterystyce pomieszczenia, użytych materiałach i ich fakturach, daje jasny pogląd na rozmieszczenie mebli i dekoracji.

Jak przygotować się do spotkania z projektantem?

Kiedy już zdecydujesz się na konkretne biuro projektowe lub prywatnego projektanta, który zaprojektuje mieszkanie, starannie przygotuj się do pierwszego spotkania z nim. Koniecznie zabierz ze sobą plan mieszkania lub dokumenty, które udostępnił deweloper. Dokumentacja ułatwi projektantowi ocenę obecnej sytuacji i zrozumienie perspektyw dostępnej przestrzeni.

Określ, jak widzisz swoje mieszkanie na końcu

Opowiedz projektantowi o wszystkich swoich pomysłach na remont wnętrza. Nawet jeśli uważasz, że jakiś pomysł jest „szalony” lub trudny do zrealizowania, pamiętaj, aby o nim opowiedzieć; prawdziwy profesjonalista zaproponuje opcje lub znajdzie godny substytut. Pomoże Ci skonstruować Twój pomysł na przyszłe mieszkanie, stosując przy tym rozsądne technologicznie rozwiązania.

Pokaż, co lubisz

Poszukaj w internecie zdjęć projektów wnętrz, które Cię inspirują, na których chciałbyś się wzorować. Może to nie być gotowy projekt, a jedynie poszczególne pomieszczenia lub nawet elementy wystroju, które wpadają Ci w oko i wprawiają Cię w pozytywny nastrój. Posiadane zdjęcia pomogą Ci szybciej znaleźć wspólny język z projektantem i poprowadzić go przez Twoje pragnienia.

Zmierz i sfotografuj pomieszczenie

Poświęć czas na zrobienie jak największej ilości zdjęć swojego mieszkania, pod różnymi kątami. Pomoże to projektantowi ocenić wszystkie niuanse pomieszczenia i zrozumieć jego obecny stan. Jeśli chcesz zachować w mieszkaniu jakieś drogie przedmioty wyposażenia wnętrz lub pamiątki rodzinne, powiedz o tym projektantowi i dostarcz zdjęcie, na pewno pomyśli on o tym, gdzie zostaną one umieszczone w przyszłym wnętrzu.

Ile wynosi projekt mieszkania w 2023 roku?

Cena zaprojektowania mieszkania zależy od wielu czynników. Przede wszystkim na koszt usługi wpływa profesjonalizm i doświadczenie projektanta. Jeśli udasz się do nowicjusza, wykona on projekt w niskiej cenie, ale nie ma gwarancji, że uwzględni wszystkie istotne punkty projektu aranżacji i będzie w stanie później sprawować nadzór autorski nad jego realizacją.

Jeśli udasz się do zwykłej firmy budowlanej, która nie specjalizuje się w projektowaniu, a jedynie wykonuje prace budowlane, otrzymasz standardowy projekt, który zawiera kilka standardowych rysunków bez wizualizacji 3D i unikalnych rozwiązań zaprojektowanych bezpośrednio dla Twojego mieszkania.

Koszt projektu aranżacji będzie zależał od wielkości pomieszczenia, od tego czy będzie nadzór autorski i kto będzie go później realizował. Jeśli projekt, nadzór i realizację zleci się jednej firmie, będzie to znacznie tańsze niż powierzenie tych zadań różnym ekipom.

Profesjonalne projektowanie mieszkań w Warszawie

Jeśli chcesz mieć idealne wnętrze, powierz projekt swojego warszawskiego mieszkania firmie Euromed Bud. Nad projektem aranżacyjnym pracuje u nas nie jedna osoba, ale zespół profesjonalistów. W naszej firmie nie ma przypadkowych osób: architekci, elektrycy, hydraulicy, inżynierowie systemów klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania pracują dla nas od wielu lat i z każdym nowym projektem zwiększają swoją wiedzę i poziom kwalifikacji. Dzięki wspólnym wysiłkom całego zespołu i wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu mieszkań, oferujemy naszym klientom niepowtarzalne projekty aranżacyjne, które najlepiej spełniają ich oczekiwania i wyraźnie mieszczą się w budżecie.

Wniosek

Jeśli nie chcesz mieć banalnego wnętrza, ale ekskluzywne rozwiązanie, które będzie nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne i wygodne do życia, nie skąp i zamów profesjonalny projekt mieszkania. Wysokiej jakości projekt aranżacyjny zaoszczędzi Twoje nerwy i czas, a także pozwoli Ci zmieścić się w przeznaczonym na remont budżecie. Mieszkanie z dobrym projektem będzie dostarczać Tobie i wszystkim członkom Twojej rodziny pozytywnych emocji przez wiele lat.

25 obiektów - prace już oddane!
3 obiekty - trwają prace

projektowanie mieszkań
projektowanie mieszkań
projektowanie mieszkania warszawa
projektowanie mieszkania warszawa
projektowanie mieszkań warszawa
projektowanie mieszkań warszawa

Dlaczego warto wybrać EUROMEDBUD

1

Wąska specjalizacja

Wybór konkretnej specjalizacji potwierdza profesjonalizm naszego zespołu i kompetencje firmy w obszarze docelowym
2

Oferty pakietowe

Oferujemy korzystne stawki pakietowe i regularnie ogłaszamy oferty promocyjne dla nowych i obecnych klientów
3

Pełen zakres usług

Wykonujemy pełny cykl prac budowlanych i remontowych: od stworzenia projektu i opracowania projektu do oddania obiektu do użytku
4

Gwarancja jakości

Jesteśmy pewni niezawodności i trwałości oddanych przez nas obiektów, dlatego udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju prace

Tworzenie indywidualnych projektów.
Zalecenia w doborze materiałów

Zamów projekt

 • Bezpłatny wyjazd na placówkę i konsultacje
 • Rekomendacje doświadczonych specjalistów
 • Dobór materiałów wysokiej jakości
 • Optymalizacja budżetu na realizację  Jak pracujemy?

  Przyjmujemy zgłoszenia i kontaktujemy się z klientem

  Sporządzamy kosztorys i uzgadniamy koszt

  Zatwierdzamy harmonogram prac i podpisujemy umowę

  Dostarczamy materiały i zabieramy się do pracy

  Sprzątamy po sobie i oddajemy obiekt do użytku

  Pozostają pytania?

  • Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi, oznacza to, że Twoja aplikacja jest w trakcie przetwarzania.
  • Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami i klientami. Istnieje możliwość kontaktu przez e-mail lub telefon z różnymi działami firmy.
  • Informacje o wszystkich naszych promocjach i zniżkach w mediach społecznościowych. Zapisz się aby niczego nie przegapić!

  Zamów Konsultację