remont pokoju

Często zdarzają się sytuacje, w których ogólny obraz domu jest całkiem dobry, ale jakiś oddzielny pokój wymaga już remontu. W takim przypadku można obejść się bez prac na dużą skalę, a jedynie dokonać drobnych zmian i trochę odśwież przestrzeń. Remont pokoju: jego czas i koszt będą zależeć przede wszystkim od rodzaju pokoju, który chcesz ulepszyć. Oczywiście tapetowanie w pokoju dziecięcym i całkowita wymiana hydrauliki wraz z komunikacją w łazience będą się znacznie różnić pod względem kosztów. O tym, jak dokonać remontu łazienki pisaliśmy tutaj. Natomiast w tym artykule opowiemy jak uniknąć typowych błędów i krok po kroku przeprowadzić prace remontowe w innych pomieszczeniach.

Remont pokoju – jak się do niego przygotować?

Przygotowanie do remontu jest zwykle nie mniej ważne niż same prace. Co można zrobić, aby obejść się minimalnym uszkodzeniem istniejących rzeczy w domu i ułatwić życie sobie i budowniczym?

 1. Przede wszystkim musisz zrozumieć, co dokładnie chcesz zobaczyć w wyniku wykonanej pracy. Kiedy przedstawisz ostateczny wynik, znacznie łatwiej będzie zacząć poprawnie i szybko przeprowadzić manipulacje.
 2. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy obowiązkowym punktem jest zwolnienie miejsca od wszystkich niepotrzebne rzeczy. Najlepiej, jeśli na jakiś czas możesz je wynieść z mieszkania. Jeśli jednak nie jest to możliwe, przenieś je przynajmniej do sąsiednich pomieszczeń. Pozostawienie urządzeń i elementów wyposażenia wnętrz w pomieszczeniu, w którym będzie wykonywana praca, jest niepożądane, nie tylko dlatego, że będą przeszkadzać majstrom, ale także i dlatego, że te rzeczy mogą być uszkodzone. Urządzenia mogą się zatkać kurzem, coś może na nie spaść, albo meble mogą zostać uszkodzone przez zbyt duże elementy wyposażenia budynku. Jeśli pozostawienie wszystkiego na swoim miejscu jest jedyną możliwą opcją, zadbaj o ochronę pozostałych rzeczy. Aby to zrobić, zdecydowanie potrzebujesz specjalnej folii i taśmy. Pozbywanie się bałaganu w pokoju to także świetny sposób na pozbycie się starych śmieci i wielu niepotrzebnych rzeczy.
 3. To samo dotyczy gniazdek i przełączników: muszą być uszczelnione taśmą maskującą, aby kurz nie dostał się do środka. Taka taśma jest łatwa do usunięcia i nie pozostawia śladów.
 4. Jeśli nie planujesz tylko wymiany wykładziny podłogowej, to za pierwszym razem należy ją również przykryć folią, aby nie została uszkodzona przez narzędzia lub ruchome meble.
 5. Drzwi również owija się w folię, aby zapobiec zabrudzeniom i uszkodzeniom.

To są podstawowe zasady, którymi należy kierować się planując remont pokoju. Oczywiście każdy zespół budowlany może zaoferować dodatkowe opcje, które również będą skuteczne lub potrzebne, ale generalnie taka lista zwykle wystarcza. Te punkty pomogą zachować wszystkie elementy w nienaruszonym stanie, a jest to szczególnie ważne w odniesieniu do tych rzeczy i powłok, których nie zamierzasz jeszcze wymieniać.

Remont pokoju – od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest rodzaj pracy, który jest potrzebny w Twoim konkretnym przypadku. Czy dla Twojego domu wystarczy remont kosmetyczny, czy też w grę wchodzi generalny remont pokoju? O tym, którą opcję wybrać i czym się od siebie różnią, pisaliśmy w tym artykule. W obu przypadkach praktyczna część początku remontu obejmuje prace z najbardziej zakurzonymi elementami. Obejmuje to:

– wymianę bloków okiennych;

– demontaż i montaż pochyłości okien;

– montaż nowych parapetów.

Taka strategia pozwoli uniknąć pojawienia się nadmiaru brudu i kurzu, co z pewnością przyda się podczas prac malarskich, gdy zakazane jest otwieranie okien, aby zapobiec spadkom temperatury i wilgoci.

remont pokoju warszawa
remont pokoju cena
wykończenie pokoju
remont pokoju warszawa pod klucz
remont pokoju od podstaw pod klucz
wykończenie pokoju warszawa

Remont pokoju krok po kroku

Jeśli w oparciu o konkretne potrzeby zdecydowałeś się na generalny remont, to sugerujemy przestudiowanie najbardziej opłacalnej kolejności, aby wykonać dobry remont pokoju od podstaw.

Krok 1. Początek remontu pokoju – wyburzamy ściany i stawiamy nowe

Remont od podstaw jest dobry, ponieważ pomieszczenie można zmienić nie do poznania. Wreszcie możliwe jest przerobienie w nim układu, który wydawał się tak niewygodny. Możesz wyrównać pomieszczenie i uczynić go prostokątnym lub kwadratowym, możesz zwiększyć lub zmniejszyć w nim przestrzeń. Aby to zrobić, będziesz musiał popracować ze ścianami: najpierw zdemontuj, a następnie zbuduj nowe we właściwym miejscu. Taka procedura może być również konieczna, jeśli dokonywałeś już wcześniej przebudowy, a stan przeniesionej ściany nie jest już zadowalający. Najczęściej do takich zadań stosuje się bloczki z betonu komórkowego. Na tym etapie prac możliwe jest również wykonanie nowych konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych, takich jak wnęki do dekoracji czy oświetlenia.

Krok 2. Wymień lub ulepsz swoją podłogę

Możliwości opcji wymiany lub częściowej renowacji podłogi będą jasne po dokładnym sprawdzeniu stanu powłoki. Zależy to również od rodzaju samej powłoki, ponieważ niektóre z nich są łatwiejsze do natychmiastowej całkowitej wymiany, a niektóre po prostu trzeba trochę odnowić. Jeśli chodzi o nieszczelny dywan lub linoleum, na którym rysunek jest już niezrozumiały, tutaj zdecydowanie warto od razu dokonać całkowitej wymiany. Ale jeśli mówimy o dobrym laminacie, w którym jedynym problemem jest wymiana kilku łączników, albo o prawdziwej drewnianej podłodze, którą trzeba wyczyścić i pokryć nową masą ochronną, to w tym przypadku zdecydowanie warto pomyśleć o renowacji. Podłoga wykonana z prawdziwego drewna, przy odpowiedniej konserwacji, będzie w stanie służyć znacznie więcej niż jednemu pokoleniu, co oznacza, że trzeba będzie próbować zachować wszelkimi możliwymi sposobami.

Krok 3. Napraw ściany w pokoju

Naprawa ścian w pomieszczeniu polega na aktualizacji pokrycia ściennego: demontażu starego materiału, a następnie nałożeniu nowego w kilku etapach. Przygotowanie ścian będzie zależeć od preferowanego wykończenia, na przykład do malowania, przygotowanie zajmie trochę więcej czasu i będzie trudniejsze do ukończenia. Dzieje się tak dlatego, że ściany muszą być bardziej idealne do malowania niż do tapet, które mogą ukryć niektóre drobne niedoskonałości. Również trwałość powłoki będzie zależeć od odpowiedniego przygotowania, ponieważ często może pojawić się siatka drobnych pęknięć, która zepsuje cały wygląd pomieszczenia. Oprócz tego problemu farba powinna leżeć jak najbardziej równomiernie, w przeciwnym razie ściany i cała przestrzeń będą wyglądać zupełnie niechlujnie, co raczej nie doda estetycznej przyjemności właścicielowi lokalu.

Krok 4. Zawieś światła

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o najpopularniejszych stylach wnętrz, które preferują współcześni klienci. Często ilość i rodzaj światła zależy nie tylko od pomieszczenia, w którym jest używane, ale także od ogólnego obrazu. Na przykład loft bardzo lubi różnorodne niestandardowe lampy, a nowoczesny styl preferuje proste i zrozumiałe formy. Ciepło i jasność będą również zależeć od pomieszczenia i jego wyglądu. Strefa relaksu w salonie z pewnością będzie się różnić od jasnego oświetlenia nad blatem roboczym w kuchni. Zdecydowanie zalecamy samodzielne przestudiowanie tego problemu lub powierzenie go doświadczonemu profesjonaliście, który prawidłowo rozprowadzi dla Ciebie strefy światła. Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem podczas remontu pomieszczenia, ponieważ w niektórych przypadkach może nawet pełnić funkcję strefowania przestrzeni.

Krok 5. Rozmieść meble

Prawidłowe rozmieszczenie mebli w pomieszczeniu jest tak samo ważne, jak odpowiednie oświetlenie. Przebywanie w najkorzystniejszym miejscu zagwarantuje Tobie wygodę użytkowania dowolnych mebli, a także zminimalizuje istnienie niepotrzebnej przestrzeni. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli małych mieszkań, w których każdy centymetr pomieszczenia jest bardzo cenny.

Krok 6 Wykończ remont pokój dekoracją!

Od dawna marzyłeś o pięknym wystroju, ale zawsze było na niego za mało miejsca i wydawało się, że w takim remoncie będzie wyglądać nie na miejscu? W końcu nadszedł ten moment! Pilnie zaplanuj wyjście do sklepu z dekoracjami i wybierz pożądane dekoracje: obrazy, figurki, zegarki. Jeśli remont w twoim pokoju został wykonany zgodnie z projektem projektanta, to jeszcze bardziej ułatwia to życie i pozostaje tylko udać się pod adresy, które pozostawił specjalista, aby kupić podobne elementy wyposażenia wnętrza.

Remont pokoju dziecięcego

Remont pokoju dziecięcego często wydaje się prosty w porównaniu z tworzeniem projektu kuchni lub łazienki. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Zwykle w pokoju dziecięcym trzeba połączyć kilka stref jednocześnie, a jeśli nie ma dużo miejsca, to jest to naprawdę bardzo trudne nawet dla doświadczonego projektanta.

W pokoju dziecięcym należy połączyć: strefę odpoczynku, strefę do gier i miejsce do pracy. Pierwsza obejmuje łóżko i szafkę nocną do przechowywania drobiazgów. Czasami dodaje się tu również małą szafę. Druga będzie zależeć od wieku dziecka: często jest to mini ścianka szwedzka, miejsce do przechowywania zabawek i mały dywanik do zabawy. Strefa robocza zawiera miejsce do przechowywania podręczników, zeszytów, artykułów piśmiennych, wygodne krzesło lub krzesło biurowe, biurko oraz miejsce na komputer. Elementów do umieszczenia w pokoju dziecięcym jest naprawdę wiele, a właściwe planowanie pomoże rozwiązać ten problem. Więcej o tworzeniu projektów pokoi dziecięcych.

Jak bezbłędnie wykonać remont pokoju?

Być może, aby zrobić coś bez błędów, najpierw musisz zrozumieć, jakie błędy istnieją. Najczęstsze z naszego doświadczenia to:

 1. Rozbiórka ścian w celu przebudowy bez wcześniejszego stworzenia projektu. W tym przypadku idealnie działa zasada „najpierw odmierz siedem razy i przetnij jeden raz”.
 2. Połączenie łazienki z toaletą, jeśli w mieszkaniu mieszka więcej niż jedna osoba i jest tylko jedna łazienka. Większość ludzi przyznaje, że był to jeden z ich głównych błędów i nawet pozorne rozszerzenie przestrzeni o 1-2 metry kwadratowe zdecydowanie nie było tego warte.
 3. Brak projektu dla elektryki. To jest największy ból dla ekip budowlanych, które wykonują remonty w starych domach, gdzie nikt nawet nie słyszał o takich projektach. Każda wymiana okablowania w przyszłości będzie całym wyzwaniem, ponieważ trzeba będzie zdemontować prawie połowę pokoju. A dzięki obecności tak pięknego dokumentu wszystko da się zrobić bez problemów.
 4. Oszczędzanie na materiałach hydraulicznych i wykończeniowych. Przy dzisiejszych cenach wyrobów najlepszych producentów oczywiście rozumiemy chęć zaoszczędzenia pieniędzy, ale jak pokazuje nasze doświadczenie, w każdym przypadku zapłacisz więcej, czasem nawet znacznie więcej, stale naprawiając i kupując nową tanią instalację wodociągową. Lepiej od razu kupić niezawodne egzemplarze, które w 99% przypadków nie zawiodą przez wiele lat. Co więcej, korzystanie z nich na co dzień będzie o wiele przyjemniejsze.
 5. Brak garderoby lub szafy. Czasami zdarzają się sytuacje, w których takie drobiazgi są po prostu zapominane w ogólnym zamieszaniu. Ale miejsce do przechowywania rzeczy jest niemal głównym miejscem w domu, od którego zależeć będzie wygoda przebywania tam.

Jak długo trwa remont pokoju?

Czas trwania prac remontowych będzie oczywiście zależał od początkowego stanu pomieszczenia, rodzaju remontu (kosmetyczny lub generalny) oraz od wybranego stylu i wielkości pomieszczenia. W związku z tym remont małego pokoju będzie nieco szybszy niż remont dużego. Nasi menedżerowie z pewnością podadzą przybliżone terminy prac, a nasi majstrowie będą mogli wskazać dokładne terminy po zapoznaniu się z obiektem i sporządzeniu planu remontu.

Cennik usług remontowych – ile kosztuje remont pokoju?

Podobnie jak i w przypadku czasu trwania, tak i w przypadku kosztu wszystko będzie zależało od wielu czynników. Pod wieloma względami będą duplikowane. W przypadku remontu pokoju cena będzie zależeć od Twoich preferencji, wielkości lokalu, stylu itp. Oczywiście przed podpisaniem umowy należy najpierw zapoznać się ze średnimi danymi rynkowymi oraz firmami oferującymi takie usługi. Aby to zrobić, spróbuj wpisać w wyszukiwarkę zapytanie „remont pokoju koszt„, a wyszukiwarka na pewno pokaże Ci dziesiątki opcji. Niżej podpowiemy jak wybrać firmę spośród wszystkich oferowanych.

Jak wybrać firmę dla wykonania remontu pokoju?

Oczywiście przede wszystkim powinieneś przeczytać recenzje różnych firm budowlanych. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze mogą zagwarantować naprawdę dobrą obsługę. Zapoznaj się z cennikiem i usługami oferowanymi przez firmę, a następnie porównaj te dane ze sobą. Zapytaj przyjaciół i znajomych, może mogą dać ci swoje rekomendacje dotyczące niektórych ekip budowlanych. Bardzo ważne jest, aby firma mogła dać Ci gwarancje na swoje prace. To doskonale pokazuje stosunek do swoich klientów, poziom kompetencji specjalistów i pewność wykonywania swoich obowiązków. Nikt nie chce przerabiać swojej pracy za darmo, co oznacza, że jeśli masz gwarancje, na pewno możesz być pewien, że 99% wszystkiego za pierwszym razem zostanie zrobione perfekcyjnie.

Nasza firma Euromed-bud jest właśnie jedną z tych, które dają takie gwarancje i są pewni profesjonalizmu swoich pracowników. Dodatkowo mamy jeden zespół zajmujący się wszelkimi pracami i nie musisz ciągle szukać nowych robotników. Dodatkowym atutem we współpracy z nami jest taka sama kwota we wstępnej zaakceptowanej wycenie oraz w końcowej. Zawsze interesuje nas, abyś znał prawdziwe liczby, które w końcu i tak będą znane, bez względu na to, jak słodkie obietnice dadzą Ci inni kontrahenci przed rozpoczęciem prac. Przyjdź do naszego biura, a nasi managerowie z przyjemnością pomogą Ci obliczyć koszt Twojego projektu.

Wybierz odpowiedni rodzaj prac i pakiet usług

Cena obejmuje robociznę i materiały

STANDARD
od 799 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 999 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1399 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Zmiany hydrauliczne
Montaż odpływu w łazience
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM
STANDARD
od 499 zł/m2
Budowa domu (konstrukcja, rama)
Fundament
Murowanie ścian
Montaż przegród
WYBIERAM
STANDARD +
od 799 zł/m2
Budowa do wykończenia
Budowa domu
Tynkowanie ścian
Elektryka
Hydraulika
Montaż drzwi wejściowych
Montaż okien
Montaż dachu
WYBIERAM
PREMIUM
od 1499 zł/m2
Budowa 'pod klucz'
Budowa do wykończenia
Projekt
Design
Wykończenie 'pod klucz'
WYBIERAM
STANDARD
od 999 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Projekt
Design
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 1199 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1599 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Prace i materiały klasy premium
Nadzór autorski
Serwis przez 1 rok
Zmiany hydrauliczne
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM

25 obiektów - prace już oddane!
3 obiekty - trwają prace

Dlaczego warto wybrać EUROMEDBUD

1

Wąska specjalizacja

Wybór konkretnej specjalizacji potwierdza profesjonalizm naszego zespołu i kompetencje firmy w obszarze docelowym
2

Oferty pakietowe

Oferujemy korzystne stawki pakietowe i regularnie ogłaszamy oferty promocyjne dla nowych i obecnych klientów
3

Pełen zakres usług

Wykonujemy pełny cykl prac budowlanych i remontowych: od stworzenia projektu i opracowania projektu do oddania obiektu do użytku
4

Gwarancja jakości

Jesteśmy pewni niezawodności i trwałości oddanych przez nas obiektów, dlatego udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju prace

Tworzenie indywidualnych projektów.
Zalecenia w doborze materiałów

Zamów projekt

 • Bezpłatny wyjazd na placówkę i konsultacje
 • Rekomendacje doświadczonych specjalistów
 • Dobór materiałów wysokiej jakości
 • Optymalizacja budżetu na realizację  O nas

  • Pełny cykl pracy i kontrola inżynierska. Kiedy jedna organizacja zajmuje się wszystkim - klienci są spokojniejsi!
  • Szybkie obliczanie kosztów. Spędzamy o 30% mniej czasu klienta niż średnia branżowa.
  • Utrzymujemy wysoką jakość i niezawodność usług. Przykłady konkretnych obiektów już oddanych do użytku.
  • Zastosowanie nie nowomodnych drogich materiałów, ale sprawdzonych i opłacalnych rozwiązań. Gwarancja na wszystkie rodzaje prac!
  • Stały koszt usług, który się nie zmieni! Sporządzenie kosztorysu i podpisanie umowy przed rozpoczęciem prac.
  • Nieobecność w zespole przypadkowych ludzi. Mamy bardzo inteligentnych facetów, którzy pracują i co roku stają się jeszcze mądrzejsi.

  Jak pracujemy?

  Przyjmujemy zgłoszenia i kontaktujemy się z klientem

  Sporządzamy kosztorys i uzgadniamy koszt

  Zatwierdzamy harmonogram prac i podpisujemy umowę

  Dostarczamy materiały i zabieramy się do pracy

  Sprzątamy po sobie i oddajemy obiekt do użytku

  Pozostają pytania?

  • Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi, oznacza to, że Twoja aplikacja jest w trakcie przetwarzania.
  • Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami i klientami. Istnieje możliwość kontaktu przez e-mail lub telefon z różnymi działami firmy.
  • Informacje o wszystkich naszych promocjach i zniżkach w mediach społecznościowych. Zapisz się aby niczego nie przegapić!

  Zamów Konsultację