projektowanie pokoi

Nawet jeśli nie planujesz remontu całego mieszkania na dużą skalę, a jedynie chcesz przemeblować jedno lub dwa pomieszczenia, nie zaniedbuj pomocy profesjonalnego projektanta. Aby pomieszczenie było jak najbardziej wygodne i funkcjonalne, a jednocześnie wyglądało stylowo, przy sporządzaniu projektu aranżacji należy wziąć pod uwagę jego wielkość, przeznaczenie i wiele innych ważnych czynników. Jeśli jesteś początkującym projektantem lub samoukiem, aby zaprojektować wszystko poprawnie przez siebie, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, a poprawienie błędów popełnionych podczas naprawy może zająć znacznie więcej wysiłku, czasu i pieniędzy niż płacenie za projekt wysokiej jakości.

Profesjonalnym projektowaniem pomieszczeń zajmuje się firma Euromed Bud. Nasi projektanci i architekci każdy projekt aranżacji opracowują indywidualnie, ponieważ każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, którą należy uwzględnić w procesie projektowania.

Projektowanie salonu

Salon to ulubione miejsce dla całej rodziny. Powinien być jak najbardziej przytulny, ciepły i wygodny dla całej rodziny. Projekt tego typu pomieszczenia ma swoje cechy charakterystyczne, przede wszystkim obecność podstawowego elementu, który stanowi centrum całej kompozycji. W salonie funkcję tę spełnia duży stół jadalny, strefa telewizyjna, a w pomieszczeniach z kominkiem – strefa kominkowa z fotelami i dywanem.

Projektanci zwracają szczególną uwagę na rozmieszczenie mebli w salonie. Nie jest już modne montowanie ich wzdłuż ścian czy zagracanie przestrzeni szafkami i kredensami. Bardziej oryginalną opcją jest strefowanie pomieszczenia regałami lub sofami. Również w salonie powinno być więcej przestrzeni, dlatego zastosowanie wystroju powinno być minimalne.

Projektowanie jadalni i kuchni

Podstawową rzeczą, o której należy pomyśleć podczas projektowania kuchni i jadalni jest ich lokalizacja. Mogą one znajdować się w osobnych pomieszczeniach lub być połączone w jedną przestrzeń. Jeśli wcześniej pomieszczenia były oddzielne, a podczas remontu chciałeś je połączyć, będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty. Jednak połączenie kuchni z jadalnią jest idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń. Dla gospodyni wygodnym rozwiązaniem jest serwowanie potraw w jednej przestrzeni, a podczas gotowania komunikacja ze współlokatorami. Wadą współlokacji jest to, że zapachy gotowania szybciej rozprzestrzeniają się po domu, ale w projekcie należy uwzględnić dobry system wentylacji, aby wyeliminować ten problem.

Projektowanie sypialni

Sypialnia powinna być czymś więcej niż tylko miejscem do spania, powinna być przestrzenią do właściwego wypoczynku. Projekt pokoju powinien być indywidualny, ponieważ dla jednych ważna jest półka na książki i stolik kawowy z miękkimi fotelami do czytania przed snem, dla innych ważna jest ogromna szafa lub osobny dostęp do garderoby. Tylko doświadczony projektant będzie w stanie wziąć pod uwagę wszystkie życzenia klienta i zaproponować mu najlepszy projekt aranżacji.

Jeśli sypialnia jest mała, najlepiej użyć jasnych kolorów, aby wizualnie powiększyć przestrzeń. W większych pomieszczeniach można zastosować ciemniejsze i kontrastowe kolory. Unikaj używania jaskrawych kolorów, mogą być niewygodne i obniżać jakość wypoczynku.

Głównym meblem w sypialni jest łóżko sypialniane. Jego kształt, wygląd i położenie we wnętrzu zawsze należy omówić z projektantem. Sypialnia powinna mieć również starannie przemyślany system oświetlenia. Najlepiej, jeśli oprócz głównego źródła światła, znajdują się w niej źródła światła rozproszonego, aby stworzyć w pomieszczeniu intymną i spokojną atmosferę.

Zaprojektowanie badania w domu

Projektując domowe biuro, wyzwaniem dla projektanta jest zorganizowanie przestrzeni tak, aby była ona jak najbardziej dźwiękoszczelna. W biurze powinna panować atmosfera sprzyjająca produktywnej pracy lub aktywnej twórczości.

W biurze dominuje strefa robocza ze stołem, krzesłem lub fotelem oraz elementami wspomagającymi, takimi jak regały, półki i wszelkiego rodzaju organizery. Domowe biuro powinno być jak najbardziej funkcjonalne, wygodne i praktyczne, z dobrą izolacją akustyczną i przemyślanym oświetleniem miejsca pracy.

Domowe biuro można stworzyć w osobnym pomieszczeniu lub jako przytulny kącik do pracy w sypialni, salonie, na loggii lub balkonie. Aby doświadczony projektant stworzył wygodne miejsce do pracy, wystarczy znaleźć w mieszkaniu kilka metrów kwadratowych przestrzeni.

Projektowanie małych pomieszczeń

Głównym celem projektanta, który projektuje mały pokój, jest jak najlepsze wykorzystanie każdego metra kwadratowego pomieszczenia, a jednocześnie wizualne powiększenie go. Aby osiągnąć ten efekt, profesjonaliści stosują następujące techniki:

 • zastosowanie bieli w wykończeniach i dekoracjach oraz duża ilość lustrzanych powierzchni;
 • Właściwe strefowanie pomieszczeń;
 • brak ogromnych przedmiotów dekoracyjnych;
 • zastosowanie lekkich, przewiewnych tekstyliów, zasłon i rolet;
 • dobre oświetlenie, z wykorzystaniem dużej ilości sztucznych źródeł światła;
 • zastosowanie fototapet i złudzeń optycznych.

W małym pomieszczeniu meble powinny być ustawione w kształcie litery U lub D. Aby nie zmniejszać wizualnie przestrzeni, należy unikać mebli wzdłuż wszystkich ścian. Najlepszym wyborem dla małych przestrzeni jest dekorowanie ich w stylu klasycznym lub minimalistycznym.

Kształt pomieszczenia

Aby zaprojektować pokój w praktyczny i stylowy sposób, musisz wziąć pod uwagę nie tylko jego rozmiar, wysokość czy ilość naturalnych źródeł światła, ale także kształt pokoju. Rozważ techniki, które projektanci stosują, aby stworzyć wnętrza w pomieszczeniach o najczęściej spotykanych kształtach – prostokącie i kwadracie.

Projekt pokoju w kształcie prostokąta

Pokoje prostokątne są najczęściej spotykane w nowoczesnych domach, ale nie są najłatwiejsze do stworzenia pięknego i wygodnego wnętrza. Jeśli pokój jest mały, do dekoracji używa się jasnych kolorów; jeśli jest duży, używa się jasnych i ciemnych kolorów. Jeśli jest długi i wąski, wąskie ściany są malowane w ciepłych odcieniach, a szerokie ściany w chłodnych tonach, aby wyrównać kształt.

W prostokątnych pomieszczeniach meble nigdy nie powinny być ustawione wzdłuż obwodu lub wzdłuż długich ścian. To wizualnie podkreśla nieproporcjonalność przestrzeni i sprawia, że wydaje się ona bardziej wydłużona. Należy również unikać dużych mebli w narożnikach. Jeśli pokój jest wystarczająco długi, można go wydzielić strefą z małą sofą lub kilkoma fotelami, można też użyć regału lub szafki na telewizor.

Projektowanie kwadratowego pokoju

W kwadratowym pokoju umeblowanie może być symetryczne lub celowo asymetryczne. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, ważne jest, aby pamiętać, że przestrzeń w centrum pokoju musi być pusta. Jest to niewypowiedziana zasada aranżacji wnętrz w każdym kwadratowym pokoju, czyli meble w nim ustawione są jednoznacznie tylko wzdłuż ścian. Jedynym wyjątkiem są pomieszczenia z dużą ilością okien, w takim przypadku meble będą typu wyspowego.

W małych kwadratowych pomieszczeniach strefowanie nie polega na stosowaniu ścianek działowych czy mebli, ale na łączeniu wykończeń lub kolorów w wykończeniu powierzchni. Należy to robić rozsądnie, aby nie przeciążyć pomieszczenia detalami i nie sprawić, że będzie ono wyglądało na jeszcze mniejsze.

Kolor pomieszczenia

Tworząc projekt, należy nie tylko wziąć pod uwagę osobiste pragnienia, ale także pamiętać o prawach koloru. Właściwy schemat kolorów może sprawić, że pokój będzie tak przytulny, stylowy i harmonijny, jak to tylko możliwe. Przy samodzielnym wyborze schematu kolorów należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

 • przeznaczenie pomieszczenia i jego wielkość. Ciepłe kolory mogą pomóc stworzyć przytulną atmosferę w większych pomieszczeniach, a chłodniejsze tony w mniejszych. Użyj beży, szarości, zieleni i brązów w biurze i jasnych kolorów, takich jak czerwony, żółty i pomarańczowy w kuchni;
 • Orientacja okien na strony świata. Jeśli okna są po południowej, słonecznej stronie, pomaluj ściany w chłodnych odcieniach, po północnej, słonecznej stronie w ciepłych kolorach;
 • osobiste preferencje. Projektant proponuje stylowe i nowoczesne rozwiązania, ale jeśli klient nie lubi pastelowych kolorów, a woli jaskrawe nadruki, narodowe ornamenty i dużo jasnych ozdób, to zdecydowanie należy to uwzględnić przy projektowaniu wnętrza.

Materiały do pomieszczeń

Dekorując pokoje dzienne, staraj się jak najczęściej korzystać z naturalnych materiałów. Naturalne drewno, kamień i tkaniny są pierwszym wyborem. W przypadku pomieszczeń gospodarczych bardziej odpowiednie są praktyczne i trwałe materiały, takie jak płytki i gres. Zlecając zaprojektowanie pomieszczenia profesjonaliście, możesz nie martwić się o dobór materiałów, ponieważ zaproponuje Ci on zestaw przykładowych materiałów do wyboru, udzieli pełnej informacji na ich temat, obliczy dokładną ilość materiałów z zapasem, a nawet wybierze dostawców.

Styl mebli

Projekt pomieszczenia dopełnia wybór mebli, tekstyliów i dekoracji. Wybór tych elementów zależy od stylu, w jakim projektowane jest pomieszczenie. Jeśli wybrany zostanie styl prowansalski, meble powinny być wykonane z drewna z elementami rzeźbionymi, ze szklanymi wstawkami, pomalowane na jasne kolory i postarzone. Sofy i fotele są miękkie, wygodne i przytulne. Meble loftowe występują w różnych kolorach i fakturach, często wykonane są z plastiku, płyty wiórowej, metalu i szkła. Są proste i bardzo funkcjonalne. Meble klasyczne są zawsze płomienne, eleganckie i arystokratyczne. Charakteryzują się symetrią i proporcjonalnością. Wykonuje się je ze szlachetnego drewna i tapiceruje brokatem, satyną, aksamitem, jedwabiem i skórą.

Wystrój pokoju

Składając projekt aranżacyjny, profesjonalny projektant często oferuje klientowi kilka opcji wystroju w różnych przedziałach cenowych. Profesjonaliści regularnie uczestniczą w wystawach i prezentacjach dotyczących designu i doskonale orientują się nie tylko w wyborze stylowych rozwiązań, ale także w ich cenach. W projekcie mogą znaleźć się przedmioty renomowanych marek, tekstylia z ekskluzywnych kolekcji i unikatowe meble, jeśli budżet klienta na to pozwala. Jeśli klient dysponuje skromnym budżetem, wystrój zostanie wybrany z bardziej przystępnych cenowo materiałów.

Styl projektowania wnętrz

Zamawiając aranżację wnętrza pomieszczenia, można wybrać styl, w jakim zostanie ono stworzone. Obecnie szczególnie popularne są następujące style:

 1. Klasyka to zawsze wyrafinowanie i wytworność. Podstawą nowoczesnego wnętrza w stylu klasycznym są modułowe meble, jednokolorowy sufit, tapeta z ornamentami i parkiet jako podłoga.
 2. Minimalizm to styl charakteryzujący się prostotą, precyzją i praktycznością. W projekcie dominują jasne kolory, we wnętrzu zastosowano minimalną ilość mebli, nie ma podziału na strefy, a wystrój jest maksymalnie uproszczony. W wystroju przeważają naturalne materiały. Przestrzeń powinna być jak najmniej zagracona i pozbawiona zbędnych elementów.
 3. Styl prowincjonalny lub prowansalski. Jest to styl wnętrzarski, który łączy rustykalną wygodę i prostotę z powiewem arystokratyzmu i francuskiej elegancji. W kolorystyce tego stylu dominują jasne, ciepłe odcienie, stonowane pastelowe barwy, lekko rozbielone, jakby spalone na słońcu. Podłogi wyłożone są kamieniem, płytkami lub drewnianymi deskami, które można pozostawić bez obróbki lub pomalować w odcieniach beżu, kremu i jasnego brązu. Ramy drzwi i okna również powinny być białe. Meble prowansalskie są eleganckie i funkcjonalne, wykonane głównie z jasnego, naturalnego drewna z patyną i rzeźbieniami. Do oświetlenia służą eleganckie lampy wiszące, żyrandole z kloszami itp. Jako dekoracje służą porcelanowe figurki, malowane talerze i inne atrybuty rustykalnego życia.
 4. Styl country, podobnie jak Prowansja, ma rustykalny charakter. Do dekoracji wykorzystuje się w nim dużo naturalnych materiałów: parkiet, drewniane deski, łaty, belki, tapety z wzorami i elementami kwiatowymi. Meble wykonane są z naturalnych materiałów, można zastosować elementy z kutego żelaza.
 5. Secesja to styl, który zawsze wygląda na niedopracowany, ale elegancki. Wszystko w nowoczesnym wnętrzu powinno być w harmonii, a wszystko powinno być proste i praktyczne. Kolor ścian i sufitu jest dyskretny: piaskowy, beżowy, morelowy lub brzoskwiniowy. Meble wykonane są z drewna i szkła, mogą mieć elementy z brązu i stali. Meble tapicerowane mają płynny, opływowy kształt i powinny być zarówno kompaktowe, jak i wygodne.

Ile kosztuje zaprojektowanie pomieszczenia?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile będzie kosztowało zaprojektowanie pokoju Warszawa. Faktem jest, że koszt sporządzenia projektu aranżacyjnego zależy od wielu czynników:

 • stopień unikalności projektu. Projekty standardowe są tańsze, projekty na zamówienie są droższe;
 • szczegółowość projektu. Jeśli gotowy projekt zawiera tylko kilka typowych schematów, będzie kosztował mniej niż pełny projekt aranżacyjny z wizualizacją 3D;
 • powierzchnia pomieszczenia. Cena projektu podawana jest za metr kwadratowy, więc im większa powierzchnia pomieszczenia, tym wyższy koszt gotowego projektu;
 • doświadczenie projektanta. Początkujący i samouk projektanci mogą pobierać bardzo niskie ceny za swoją pracę, aby dodać do swojego portfolio, ale nie ma gwarancji, że ich projekt uwzględni wszystkie cechy pomieszczenia i ostatecznie będzie w stanie zaspokoić potrzeby klienta. W tym samym czasie znani projektanci mogą pobierać bardzo wysokie ceny za swoje usługi, uzasadniając je tylko swoim statusem i szeroką popularnością. Ponadto zwykle używają drogich nowych materiałów, co również sprawi, że projekt będzie bardzo drogi.

Jeśli zależy Ci na jakościowym i niedrogim projekcie aranżacji pomieszczeń, skontaktuj się z Euromed Bud. Nasi eksperci proponują sprawdzone, opłacalne rozwiązania i oferują gwarancję na wszystkie rodzaje prac.

Wniosek

Planując remont tylko jednego pomieszczenia, nie należy ignorować pomocy profesjonalnych projektantów. Biorą oni pod uwagę nie tylko przeznaczenie pomieszczenia, ale także jego indywidualne cechy oraz życzenia swoich klientów. Zaprojektowanie pomieszczenia gwarantuje, że pozostanie ono funkcjonalne, wygodne i stylowe przez wiele lat.

25 obiektów - prace już oddane!
3 obiekty - trwają prace

projektowanie pokoju
projektowanie pokojów
pokój projektowanie
projektowanie swojego pokoju
projektowanie pokoi warszawa
projektowanie wnętrza pokoju

Dlaczego warto wybrać EUROMEDBUD

1

Wąska specjalizacja

Wybór konkretnej specjalizacji potwierdza profesjonalizm naszego zespołu i kompetencje firmy w obszarze docelowym
2

Oferty pakietowe

Oferujemy korzystne stawki pakietowe i regularnie ogłaszamy oferty promocyjne dla nowych i obecnych klientów
3

Pełen zakres usług

Wykonujemy pełny cykl prac budowlanych i remontowych: od stworzenia projektu i opracowania projektu do oddania obiektu do użytku
4

Gwarancja jakości

Jesteśmy pewni niezawodności i trwałości oddanych przez nas obiektów, dlatego udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju prace

Tworzenie indywidualnych projektów.
Zalecenia w doborze materiałów

Zamów projekt

 • Bezpłatny wyjazd na placówkę i konsultacje
 • Rekomendacje doświadczonych specjalistów
 • Dobór materiałów wysokiej jakości
 • Optymalizacja budżetu na realizację  Jak pracujemy?

  Przyjmujemy zgłoszenia i kontaktujemy się z klientem

  Sporządzamy kosztorys i uzgadniamy koszt

  Zatwierdzamy harmonogram prac i podpisujemy umowę

  Dostarczamy materiały i zabieramy się do pracy

  Sprzątamy po sobie i oddajemy obiekt do użytku

  Pozostają pytania?

  • Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi, oznacza to, że Twoja aplikacja jest w trakcie przetwarzania.
  • Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami i klientami. Istnieje możliwość kontaktu przez e-mail lub telefon z różnymi działami firmy.
  • Informacje o wszystkich naszych promocjach i zniżkach w mediach społecznościowych. Zapisz się aby niczego nie przegapić!

  Zamów Konsultację