Dokonanie generalnego remontu mieszkania w Warszawie bez poświęcania planów na urlop czy zadłużania się jest łatwiejsze niż się wydaje, jeśli znajdziesz rzetelnego wykonawcę. Euromed-Bud wykonuje pełny zakres prac budowlano-remontowych w przystępnych cenach i osiąga najlepsze wyniki w możliwie najkrótszym czasie. Nieważne w jakim stanie jest mieszkanie – nasi specjaliści wyeliminują wady układu, wymienią instalacje i zorganizują przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami i preferencjami.

REMONTY KAPITALNE MIESZKANIA: CO OBEJMUJE

Remont polega na przywróceniu kondycji nieruchomości i poprawie właściwości użytkowych lokalu, zwiększając jego wartość rynkową. Konieczność remontów generalnych najczęściej pojawia się przy zakupie domu na rynku wtórnym; jednocześnie przeprowadzana jest przebudowa lub wymiana elementów konstrukcyjnych i sieci inżynieryjnych, montaż przegród lub połączenie pomieszczeń.

Dla zapracowanej osoby bez wykształcenia budowlanego remonty są przytłaczającym zadaniem, a poza tym na niektóre prace potrzebne są pozwolenia. Dlatego remonty są przeprowadzane przez wyspecjalizowane firmy, które dysponują wykwalifikowanym personelem i profesjonalnym sprzętem.

Najprościej jest skorzystać z usługi remont pod klucz – w tym przypadku wszystkie kwestie organizacyjne załatwia generalny wykonawca, a wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie i poczekać na telefon konsultanta. Po zatwierdzeniu projektu sporządzany jest harmonogram prac na obiekcie; aby niczego nie przegapić, naprawa odbywa się ściśle według planu:

 • demontaż okien, drzwi, komunikacji i wykończenia, rozbiórka ścianek działowych;
 • montaż wyłączników i gniazd;
 • przygotowanie powierzchni – wylewanie jastrychu, wyrównanie ścian i sufitu;
 • rozprowadzenie i przebudowa rurociągów – ogrzewania, wodociągów i kanalizacji;
 • wznoszenie konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych;
 • wykończenie – tapetowanie, malowanie ścian, tynkowanie dekoracyjne, układanie podłóg, glazura;
 • montaż listew przypodłogowych wraz z kablami i przewodami, podłączenie lamp i sprzętu AGD;
 • montaż drzwi, okien i armatury wodno-kanalizacyjnej;
 • rozmieszczenie mebli i elementów dekoracyjnych;
 • sprzątanie i usuwanie odpadów budowlanych.

ILE KOSZTUJE REMONT KAPITALNY W WARSZAWIE?

Ceny remontu kapitalnego w Warszawie i okolicach należą do najwyższych w Polsce; koszt remontu mieszkania sięgają 2000-3000 zł za m2  w zależności od materiałów i zakresu prac. Jeśli planujesz zainstalować kuchenkę i armaturę wodno-kanalizacyjną, dodaj do budżetu kolejne 9 000–21 000 zł, które będą potrzebne na zakup sprzętu i opłacenie prac instalacyjnych. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje duży remont mieszkania, zamów wstępną kalkulację, otrzymaj kosztorys i dodaj do niego kolejne 10% w przypadku nieprzewidzianych wydatków.

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW REMONTÓW KAPITALNYCH MIESZKANIA

Nie spiesz się, aby złapać się za głowę, gdy zobaczysz wyniki wstępnego obliczenia kosztorysu – koszty remontu można obniżyć bez zmiany koncepcji projektu i bez utraty jakości. W tym celu Euromed-Bud świadczy usługę optymalizacji kosztów: przeanalizujemy strukturę kosztów i dobierzemy budżetowe odpowiedniki drogich materiałów i technologii. Bezpośrednie dostawy certyfikowanych materiałów budowlanych w cenach partnerskich pozwolą Ci zaoszczędzić na marżach handlowych; rezygnacja z demontażu konstrukcji nośnych i stosowanie konstrukcji złożonych również obniży koszt projektu.

Korekta szacunków może spowodować znaczny cios na budżet rodzinny; aby nieplanowane wydatki nie opróżniły Twojego portfela, wybieraj kontrahentów ze stałymi stawkami. Podczas inspekcji obiektu nalegaj na dokładne zbadanie sieci inżynieryjnych i sufitów – bardziej opłaca się uwzględnić w kosztorysie eliminację usterek i lokalnych wad niż dopłacać.

JAK ZAPLANOWAĆ KAPITALNY REMONT W WARSZAWIE

Planując gruntowny remont, ważne jest systematyczne podejście: zdecyduj, jaki wynik chcesz osiągnąć, a następnie rozważ dostępne możliwości osiągnięcia swoich celów. W celu obiektywnej oceny stanu mieszkania polecamy zaproszenie niezależnego eksperta, aby nie obawiać się zawyżania zakresu pracy i nakładania dodatkowych usług. Wyniki badania, zapisane w akcie urzędowym, staną się punktem wyjścia do sporządzenia orientacyjnego planu pracy i przygotowania zadania technicznego dla wykonawcy.

Szacunkowy koszt naprawy możesz obliczyć za pomocą kalkulatora internetowego, a jeszcze lepiej zamówić konsultację projektanta z bezpłatną kalkulacją wstępnego kosztorysu na stronie Euromed-Bud. Dokładną kwotę poda Ci kierownik projektu po zatwierdzeniu koncepcji wnętrza: stosunek ceny do jakości jest jednym z najlepszych w Warszawie!

ETAPY GENERALNYCH REMONTÓW W MIESZKANIU

Po uzgodnieniu wniosku o remont nasz specjalista wyjeżdża na obiekt, wykonuje wykonuje pomiary pomieszczeń, bada plan ogólny i stan sieci inżynieryjnych. Następnie opracowywany jest szkic wnętrza w odniesieniu do pomieszczenia, szczegóły planowania, rozmieszczenie instalacji, rozmieszczenie gniazd i wyłączników, przemyślane rozmieszczenie mebli i wyposażenia. Oferowanych jest kilka rozwiązań architektonicznych i planistycznych, dzięki czemu ostatnie słowo należy do klienta – stajesz się aktywnym uczestnikiem procesu twórczego i tworzysz swoje marzenie rękami naszych specjalistów.

Po uzgodnieniu projektu przystępujemy do przygotowania dokumentacji roboczej dla ekip budowlanych – rysunki, specyfikacje, przekroje podłóg, rozwiercania ścian, profile powierzchni itp. Jasne instrukcje krok po kroku dotyczące realizacji prac budowlanych i instalacyjnych minimalizują prawdopodobieństwo błędu i zapewniają pełną realizację projektu.

KIEDY WYREMONTOWAĆ MIESZKANIE W WARSZAWIE?

Aby utrzymać mieszkania w dobrym stanie, zaleca się wykonanie remontu generalnego  co 10-15 lat; w przypadku powodzi, zwarcia, pęknięcia rury i innych poważnych wypadków może być wymagana pilna wymiana uszkodzonych elementów komunikacyjnych i konstrukcyjnych. Lepiej zaplanować generalny remont na wiosnę lub lato, aby móc regularnie wietrzyć pomieszczenie; ponadto w ciepłym sezonie farba i tynk schną szybciej, wygodniej jest wylewać jastrych, montować profile okienne i układać rurociągi grzewcze i klimatyzacyjne.

CZY MUSZĘ GDZIEŚ ZGŁOSIĆ REMONT MIESZKANIA?

Procedura zatwierdzenia remontu w dużej mierze zależy od tego, czy budynek należy do miasta, czy do wspólnoty mieszkańców: jeśli budynek jest współwłasnością, konieczne jest uzyskanie zgody wszystkich mieszkańców, co wymaga nadzwyczajnych umiejętności dyplomatycznych. Wykwalifikowani specjaliści pracują ostrożnie i starają się robić mniej hałasu, ale nikomu jeszcze nie udało się dokonać gruntownego remontu bez wydawania dźwięku.

Ostrzeż sąsiadów, że planujesz remont; może warto uzgodnić harmonogram prac, aby uniknąć skarg i zarzutów. Konieczne jest uzyskanie pozwolenia na remont z przebudową w organach nadzorczych w przypadkach, gdy prace dotyczą podstawowych konstrukcji i podłóg:

 • aranżacja strychu na poddaszu, przebudowa strychu niezamieszkałego na mieszkalny;
 • zmiana rozmiaru otworów i tworzenie nowych otworów pod drzwi i okna;
 • przebudowa ścian i schodów, wykonanie schodów zewnętrznych;
 • ocieplenie elewacji w domach o wysokości powyżej 12 metrów;
 • nowe połączenie z gazociągiem

Właściciele mieszkań w starych kamienicach mogą również potrzebować dodatkowych zezwoleń przy wymianie okien od zewnątrz, modernizacji systemów podtrzymywania życia oraz urządzaniu kominka na zewnątrz budynku. Biorąc pod uwagę, że w wielu starych domach występuje problem wilgoci i pleśni, jednocześnie trzeba będzie zadbać o koordynację naprawy wentylacji i montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora.

Niektóre kategorie prac remontowych są wykonywane bez wydawania zezwoleń, ale za powiadomieniem organów nadzoru – w wieżowcach dotyczy to naprawy instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych, wymiany urządzeń kotłowych, tynkowania ścian zewnętrznych i ocieplenia elewacji w budynkach o wysokości do 12 metrów. Podczas naprawy w prywatnym domu należy bezwzględnie powiadomić organy nadzoru technicznego o pracach zewnętrznych, elewacyjnych i dekarskich, które obejmują:

 • naprawę i wymianę dachu;
 • montaż okna na dachu;
 • naprawę izolacji fundamentów;
 • wymiana kominka;
 • montaż ogrodzenia powyżej 2,2 metra od strony ulicy.

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY REMONTEM KAPITALNYM A KOMPLEKSOWYM?

Kompleksowy remont to prywatny rodzaj remontu, który obejmuje wszystkie kategorie prac budowlanych i instalacyjnych: funkcjonalne zagospodarowanie przestrzenne, montaż komunikacji, przygotowanie fundamentów i wykończenie. Z reguły kompleksowe naprawy przeprowadzane są w nowych mieszkaniach o dowolnym układzie – układasz partycje według własnego uznania i organizujesz przestrzeń „dla siebie”. Standardowy remont mieszkania ogranicza się do wymiany poszczególnych elementów konstrukcyjnych, zajmuje mniej czasu i jest wielokrotnie tańszy.

JAKIE GWARANCJE OTRZYMAM ZLECAJĄC PAŃSTWU REMONT?

Euromed-Bud zawiera z klientem umowę, w której zobowiązuje się do wykonania remontu kapitalnego w uzgodnionym terminie z zachowaniem wszelkich norm i przepisów technicznych. Przy oddaniu obiektu sporządzany jest akt odbioru prac, który potwierdza prawo klienta do serwisu gwarancyjnego oraz zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowalającej jakości usług. Jednak przez całą naszą wieloletnią praktykę roszczenia nigdy się nie trafiły – chronimy interesy klientów i udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju usługi, ale nie dajemy powodów do niezadowolenia!

KORZYŚCI Z ZAMÓWIENIA KAPITALNEGO REMONTU W EUROMED-BUD

Powierzając remont mieszkania w Warszawie specjalistom Euromed-Bud, poczujesz się w końcu jak w domu: tworzymy oryginalne wnętrza mieszkalne, wygodne do życia, wypoczynku i hobby. Przez lata udanej pracy na wysoce konkurencyjnym rynku wprowadziliśmy zwycięską formułę wysokiej jakości i niedrogich remontów::

 • profesjonalizm na wszystkich etapach remontu: projektowanie wnętrz wykonują inżynierowie, prace budowlane i instalacyjne wykonują licencjonowani specjaliści;
 • rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, sprawdzone w czasie – żadnych eksperymentów kosztem klienta;
 • szybka obsługa – przetwarzanie wniosków jest o 30% szybsze niż u konkurencji;
 • szerokie możliwości optymalizacji kosztorysów i zakupu materiałów budowlanych na preferencyjnych warunkach;
 • minimum hałasu, kurzu, gruzu i kłótni z sąsiadami;
 • dostosowanie się do codziennej rutyny klienta – istnieje możliwość pracy po godzinach pracy i w weekendy;
 • przejrzysta polityka cenowa – techniczne uzasadnienie wyceny wyklucza oszustwa i ukryte opłaty.
 • spersonalizowane podejście – ważne są nie tylko standardy techniczne, ale także osobiste życzenia klientów.

Doskonałość techniki remontowej uzupełnia bogata wyobraźnia i inspiracja projektantów dekoratorów, nadając każdemu projektowi Euromed-Bud subtelny urok oryginalności.  Przemyślana ergonomia przestrzeni wyprzedza pragnienia i staje się odzwierciedleniem Twojej osobowości – z przyjemnością wraca się do takiego mieszkania i zaprasza się przyjaciół do dzielenia się ciepłem i wygodą!

Wybierz odpowiedni rodzaj prac i pakiet usług

Cena obejmuje robociznę i materiały

STANDARD
od 799 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 999 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1399 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Zmiany hydrauliczne
Montaż odpływu w łazience
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM
STANDARD
od 499 zł/m2
Budowa domu (konstrukcja, rama)
Fundament
Murowanie ścian
Montaż przegród
WYBIERAM
STANDARD +
od 799 zł/m2
Budowa do wykończenia
Budowa domu
Tynkowanie ścian
Elektryka
Hydraulika
Montaż drzwi wejściowych
Montaż okien
Montaż dachu
WYBIERAM
PREMIUM
od 1499 zł/m2
Budowa 'pod klucz'
Budowa do wykończenia
Projekt
Design
Wykończenie 'pod klucz'
WYBIERAM
STANDARD
od 999 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Projekt
Design
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 1199 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1599 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Prace i materiały klasy premium
Nadzór autorski
Serwis przez 1 rok
Zmiany hydrauliczne
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM

25 obiektów - prace już oddane!
3 obiekty - trwają prace

Dlaczego warto wybrać EUROMEDBUD

1

Wąska specjalizacja

Wybór konkretnej specjalizacji potwierdza profesjonalizm naszego zespołu i kompetencje firmy w obszarze docelowym
2

Oferty pakietowe

Oferujemy korzystne stawki pakietowe i regularnie ogłaszamy oferty promocyjne dla nowych i obecnych klientów
3

Pełen zakres usług

Wykonujemy pełny cykl prac budowlanych i remontowych: od stworzenia projektu i opracowania projektu do oddania obiektu do użytku
4

Gwarancja jakości

Jesteśmy pewni niezawodności i trwałości oddanych przez nas obiektów, dlatego udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju prace

Tworzenie indywidualnych projektów.
Zalecenia w doborze materiałów

Zamów projekt

 • Bezpłatny wyjazd na placówkę i konsultacje
 • Rekomendacje doświadczonych specjalistów
 • Dobór materiałów wysokiej jakości
 • Optymalizacja budżetu na realizację  O nas

  • Pełny cykl pracy i kontrola inżynierska. Kiedy jedna organizacja zajmuje się wszystkim - klienci są spokojniejsi!
  • Szybkie obliczanie kosztów. Spędzamy o 30% mniej czasu klienta niż średnia branżowa.
  • Utrzymujemy wysoką jakość i niezawodność usług. Przykłady konkretnych obiektów już oddanych do użytku.
  • Zastosowanie nie nowomodnych drogich materiałów, ale sprawdzonych i opłacalnych rozwiązań. Gwarancja na wszystkie rodzaje prac!
  • Stały koszt usług, który się nie zmieni! Sporządzenie kosztorysu i podpisanie umowy przed rozpoczęciem prac.
  • Nieobecność w zespole przypadkowych ludzi. Mamy bardzo inteligentnych facetów, którzy pracują i co roku stają się jeszcze mądrzejsi.

  Jak pracujemy?

  Przyjmujemy zgłoszenia i kontaktujemy się z klientem

  Sporządzamy kosztorys i uzgadniamy koszt

  Zatwierdzamy harmonogram prac i podpisujemy umowę

  Dostarczamy materiały i zabieramy się do pracy

  Sprzątamy po sobie i oddajemy obiekt do użytku

  Pozostają pytania?

  • Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi, oznacza to, że Twoja aplikacja jest w trakcie przetwarzania.
  • Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami i klientami. Istnieje możliwość kontaktu przez e-mail lub telefon z różnymi działami firmy.
  • Informacje o wszystkich naszych promocjach i zniżkach w mediach społecznościowych. Zapisz się aby niczego nie przegapić!

  Zamów Konsultację