generalny remont mieszkania

Dokonanie generalnego remontu mieszkania w Warszawie bez poświęcania planów na urlop czy zadłużania się jest łatwiejsze niż się wydaje, jeśli znajdziesz rzetelnego wykonawcę. Euromed-Bud wykonuje pełny zakres prac budowlano-remontowych w przystępnych cenach i osiąga najlepsze wyniki w możliwie najkrótszym czasie. Nieważne w jakim stanie jest mieszkanie – nasi specjaliści wyeliminują wady układu, wymienią instalacje i zorganizują przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami i preferencjami.

REMONTY KAPITALNE MIESZKANIA: CO OBEJMUJE

Remont polega na przywróceniu kondycji nieruchomości i poprawie właściwości użytkowych lokalu, zwiększając jego wartość rynkową. Konieczność remontów generalnych najczęściej pojawia się przy zakupie domu na rynku wtórnym; jednocześnie przeprowadzana jest przebudowa lub wymiana elementów konstrukcyjnych i sieci inżynieryjnych, montaż przegród lub połączenie pomieszczeń.

Dla zapracowanej osoby bez wykształcenia budowlanego remonty są przytłaczającym zadaniem, a poza tym na niektóre prace potrzebne są pozwolenia. Dlatego remonty są przeprowadzane przez wyspecjalizowane firmy, które dysponują wykwalifikowanym personelem i profesjonalnym sprzętem.

Najprościej jest skorzystać z usługi remont pod klucz – w tym przypadku wszystkie kwestie organizacyjne załatwia generalny wykonawca, a wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie i poczekać na telefon konsultanta. Po zatwierdzeniu projektu sporządzany jest harmonogram prac na obiekcie; aby niczego nie przegapić, naprawa odbywa się ściśle według planu:

 • demontaż okien, drzwi, komunikacji i wykończenia, rozbiórka ścianek działowych;
 • montaż wyłączników i gniazd;
 • przygotowanie powierzchni – wylewanie jastrychu, wyrównanie ścian i sufitu;
 • rozprowadzenie i przebudowa rurociągów – ogrzewania, wodociągów i kanalizacji;
 • wznoszenie konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych;
 • wykończenie – tapetowanie, malowanie ścian, tynkowanie dekoracyjne, układanie podłóg, glazura;
 • montaż listew przypodłogowych wraz z kablami i przewodami, podłączenie lamp i sprzętu AGD;
 • montaż drzwi, okien i armatury wodno-kanalizacyjnej;
 • rozmieszczenie mebli i elementów dekoracyjnych;
 • sprzątanie i usuwanie odpadów budowlanych.

ILE KOSZTUJE REMONT KAPITALNY W WARSZAWIE?

Ceny remontu kapitalnego w Warszawie i okolicach należą do najwyższych w Polsce; koszt remontu mieszkania sięgają 2000-3000 zł za m2  w zależności od materiałów i zakresu prac. Jeśli planujesz zainstalować kuchenkę i armaturę wodno-kanalizacyjną, dodaj do budżetu kolejne 9 000–21 000 zł, które będą potrzebne na zakup sprzętu i opłacenie prac instalacyjnych. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje duży remont mieszkania, zamów wstępną kalkulację, otrzymaj kosztorys i dodaj do niego kolejne 10% w przypadku nieprzewidzianych wydatków.

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW REMONTÓW KAPITALNYCH MIESZKANIA

Nie spiesz się, aby złapać się za głowę, gdy zobaczysz wyniki wstępnego obliczenia kosztorysu – koszty remontu można obniżyć bez zmiany koncepcji projektu i bez utraty jakości. W tym celu Euromed-Bud świadczy usługę optymalizacji kosztów: przeanalizujemy strukturę kosztów i dobierzemy budżetowe odpowiedniki drogich materiałów i technologii. Bezpośrednie dostawy certyfikowanych materiałów budowlanych w cenach partnerskich pozwolą Ci zaoszczędzić na marżach handlowych; rezygnacja z demontażu konstrukcji nośnych i stosowanie konstrukcji złożonych również obniży koszt projektu.

Korekta szacunków może spowodować znaczny cios na budżet rodzinny; aby nieplanowane wydatki nie opróżniły Twojego portfela, wybieraj kontrahentów ze stałymi stawkami. Podczas inspekcji obiektu nalegaj na dokładne zbadanie sieci inżynieryjnych i sufitów – bardziej opłaca się uwzględnić w kosztorysie eliminację usterek i lokalnych wad niż dopłacać.

JAK ZAPLANOWAĆ KAPITALNY REMONT W WARSZAWIE

Planując gruntowny remont, ważne jest systematyczne podejście: zdecyduj, jaki wynik chcesz osiągnąć, a następnie rozważ dostępne możliwości osiągnięcia swoich celów. W celu obiektywnej oceny stanu mieszkania polecamy zaproszenie niezależnego eksperta, aby nie obawiać się zawyżania zakresu pracy i nakładania dodatkowych usług. Wyniki badania, zapisane w akcie urzędowym, staną się punktem wyjścia do sporządzenia orientacyjnego planu pracy i przygotowania zadania technicznego dla wykonawcy.

Szacunkowy koszt naprawy możesz obliczyć za pomocą kalkulatora internetowego, a jeszcze lepiej zamówić konsultację projektanta z bezpłatną kalkulacją wstępnego kosztorysu na stronie Euromed-Bud. Dokładną kwotę poda Ci kierownik projektu po zatwierdzeniu koncepcji wnętrza: stosunek ceny do jakości jest jednym z najlepszych w Warszawie!

ETAPY GENERALNYCH REMONTÓW W MIESZKANIU

Po uzgodnieniu wniosku o remont nasz specjalista wyjeżdża na obiekt, wykonuje wykonuje pomiary pomieszczeń, bada plan ogólny i stan sieci inżynieryjnych. Następnie opracowywany jest szkic wnętrza w odniesieniu do pomieszczenia, szczegóły planowania, rozmieszczenie instalacji, rozmieszczenie gniazd i wyłączników, przemyślane rozmieszczenie mebli i wyposażenia. Oferowanych jest kilka rozwiązań architektonicznych i planistycznych, dzięki czemu ostatnie słowo należy do klienta – stajesz się aktywnym uczestnikiem procesu twórczego i tworzysz swoje marzenie rękami naszych specjalistów.

Po uzgodnieniu projektu przystępujemy do przygotowania dokumentacji roboczej dla ekip budowlanych – rysunki, specyfikacje, przekroje podłóg, rozwiercania ścian, profile powierzchni itp. Jasne instrukcje krok po kroku dotyczące realizacji prac budowlanych i instalacyjnych minimalizują prawdopodobieństwo błędu i zapewniają pełną realizację projektu.

KIEDY WYREMONTOWAĆ MIESZKANIE W WARSZAWIE?

Aby utrzymać mieszkania w dobrym stanie, zaleca się wykonanie remontu generalnego  co 10-15 lat; w przypadku powodzi, zwarcia, pęknięcia rury i innych poważnych wypadków może być wymagana pilna wymiana uszkodzonych elementów komunikacyjnych i konstrukcyjnych. Lepiej zaplanować generalny remont na wiosnę lub lato, aby móc regularnie wietrzyć pomieszczenie; ponadto w ciepłym sezonie farba i tynk schną szybciej, wygodniej jest wylewać jastrych, montować profile okienne i układać rurociągi grzewcze i klimatyzacyjne.

CZY MUSZĘ GDZIEŚ ZGŁOSIĆ REMONT MIESZKANIA?

Procedura zatwierdzenia remontu w dużej mierze zależy od tego, czy budynek należy do miasta, czy do wspólnoty mieszkańców: jeśli budynek jest współwłasnością, konieczne jest uzyskanie zgody wszystkich mieszkańców, co wymaga nadzwyczajnych umiejętności dyplomatycznych. Wykwalifikowani specjaliści pracują ostrożnie i starają się robić mniej hałasu, ale nikomu jeszcze nie udało się dokonać gruntownego remontu bez wydawania dźwięku.

Ostrzeż sąsiadów, że planujesz remont; może warto uzgodnić harmonogram prac, aby uniknąć skarg i zarzutów. Konieczne jest uzyskanie pozwolenia na remont z przebudową w organach nadzorczych w przypadkach, gdy prace dotyczą podstawowych konstrukcji i podłóg:

 • aranżacja strychu na poddaszu, przebudowa strychu niezamieszkałego na mieszkalny;
 • zmiana rozmiaru otworów i tworzenie nowych otworów pod drzwi i okna;
 • przebudowa ścian i schodów, wykonanie schodów zewnętrznych;
 • ocieplenie elewacji w domach o wysokości powyżej 12 metrów;
 • nowe połączenie z gazociągiem

Właściciele mieszkań w starych kamienicach mogą również potrzebować dodatkowych zezwoleń przy wymianie okien od zewnątrz, modernizacji systemów podtrzymywania życia oraz urządzaniu kominka na zewnątrz budynku. Biorąc pod uwagę, że w wielu starych domach występuje problem wilgoci i pleśni, jednocześnie trzeba będzie zadbać o koordynację naprawy wentylacji i montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora.

Niektóre kategorie prac remontowych są wykonywane bez wydawania zezwoleń, ale za powiadomieniem organów nadzoru – w wieżowcach dotyczy to naprawy instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych, wymiany urządzeń kotłowych, tynkowania ścian zewnętrznych i ocieplenia elewacji w budynkach o wysokości do 12 metrów. Podczas naprawy w prywatnym domu należy bezwzględnie powiadomić organy nadzoru technicznego o pracach zewnętrznych, elewacyjnych i dekarskich, które obejmują:

 • naprawę i wymianę dachu;
 • montaż okna na dachu;
 • naprawę izolacji fundamentów;
 • wymiana kominka;
 • montaż ogrodzenia powyżej 2,2 metra od strony ulicy.

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY REMONTEM KAPITALNYM A KOMPLEKSOWYM?

Kompleksowy remont to prywatny rodzaj remontu, który obejmuje wszystkie kategorie prac budowlanych i instalacyjnych: funkcjonalne zagospodarowanie przestrzenne, montaż komunikacji, przygotowanie fundamentów i wykończenie. Z reguły kompleksowe naprawy przeprowadzane są w nowych mieszkaniach o dowolnym układzie – układasz partycje według własnego uznania i organizujesz przestrzeń „dla siebie”. Standardowy remont mieszkania ogranicza się do wymiany poszczególnych elementów konstrukcyjnych, zajmuje mniej czasu i jest wielokrotnie tańszy.

JAKIE GWARANCJE OTRZYMAM ZLECAJĄC PAŃSTWU REMONT?

Euromed-Bud zawiera z klientem umowę, w której zobowiązuje się do wykonania remontu kapitalnego w uzgodnionym terminie z zachowaniem wszelkich norm i przepisów technicznych. Przy oddaniu obiektu sporządzany jest akt odbioru prac, który potwierdza prawo klienta do serwisu gwarancyjnego oraz zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowalającej jakości usług. Jednak przez całą naszą wieloletnią praktykę roszczenia nigdy się nie trafiły – chronimy interesy klientów i udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju usługi, ale nie dajemy powodów do niezadowolenia!

KORZYŚCI Z ZAMÓWIENIA KAPITALNEGO REMONTU W EUROMED-BUD

Powierzając remont mieszkania w Warszawie specjalistom Euromed-Bud, poczujesz się w końcu jak w domu: tworzymy oryginalne wnętrza mieszkalne, wygodne do życia, wypoczynku i hobby. Przez lata udanej pracy na wysoce konkurencyjnym rynku wprowadziliśmy zwycięską formułę wysokiej jakości i niedrogich remontów::

 • profesjonalizm na wszystkich etapach remontu: projektowanie wnętrz wykonują inżynierowie, prace budowlane i instalacyjne wykonują licencjonowani specjaliści;
 • rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, sprawdzone w czasie – żadnych eksperymentów kosztem klienta;
 • szybka obsługa – przetwarzanie wniosków jest o 30% szybsze niż u konkurencji;
 • szerokie możliwości optymalizacji kosztorysów i zakupu materiałów budowlanych na preferencyjnych warunkach;
 • minimum hałasu, kurzu, gruzu i kłótni z sąsiadami;
 • dostosowanie się do codziennej rutyny klienta – istnieje możliwość pracy po godzinach pracy i w weekendy;
 • przejrzysta polityka cenowa – techniczne uzasadnienie wyceny wyklucza oszustwa i ukryte opłaty.
 • spersonalizowane podejście – ważne są nie tylko standardy techniczne, ale także osobiste życzenia klientów.

Doskonałość techniki remontowej uzupełnia bogata wyobraźnia i inspiracja projektantów dekoratorów, nadając każdemu projektowi Euromed-Bud subtelny urok oryginalności.  Przemyślana ergonomia przestrzeni wyprzedza pragnienia i staje się odzwierciedleniem Twojej osobowości – z przyjemnością wraca się do takiego mieszkania i zaprasza się przyjaciół do dzielenia się ciepłem i wygodą!

Wybierz odpowiedni rodzaj prac i pakiet usług

Cena obejmuje robociznę i materiały

STANDARD
od 799 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 999 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1399 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Zmiany hydrauliczne
Montaż odpływu w łazience
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM
STANDARD
od 499 zł/m2
Budowa domu (konstrukcja, rama)
Fundament
Murowanie ścian
Montaż przegród
WYBIERAM
STANDARD +
od 799 zł/m2
Budowa do wykończenia
Budowa domu
Tynkowanie ścian
Elektryka
Hydraulika
Montaż drzwi wejściowych
Montaż okien
Montaż dachu
WYBIERAM
PREMIUM
od 1499 zł/m2
Budowa 'pod klucz'
Budowa do wykończenia
Projekt
Design
Wykończenie 'pod klucz'
WYBIERAM
STANDARD
od 999 zł/m2
Pakiet idealnie pasuje na pierwsze mieszkanie jak i do mieszkań na wynajem
Projekt
Design
Montaż paneli
Malowanie ścian i sufitów
Hydroizolacja w łazience
Układanie płytek w łazience h 210 cm
Montaż drzwi
Montaż oświetlenia i włączników
Biały montaż
Montaż listew przypodłogowych
WYBIERAM
STANDARD +
od 1199 zł/m2
Zachwycające wnętrza to nie zawsze drogie materiały, a często niebanalne pomysły architektów
Usługi w pakiecie «Standard», a także:
Szpachlowanie ścian i sufitów
Zmiany elektryczne
Układanie płytek w łazience h 240
Układanie płytek podłogowych w kuchni
Montaż listew przypodłogowych z płytek
Montaż mebli kuchennych
Sufity z płyt gipsowo-kartonowych
WYBIERAM
PREMIUM
od 1599 zł/m2
Dany pakiet pozwoli na zrealizowanie najśmielszych marzeń dotyczących Twojego wnętrza
Usługi w pakiecie «Standard+», a także:
Prace i materiały klasy premium
Nadzór autorski
Serwis przez 1 rok
Zmiany hydrauliczne
Montaż mebli
Przebudowa
WYBIERAM

25 obiektów - prace już oddane!
3 obiekty - trwają prace

generalny remont mieszkania warszawa
generalny remont mieszkania zdjęcie
kapitalny remont mieszkania fotka
generalny remont mieszkania cena za metr
generalny remont mieszkania warszawa koszt
kapitalny remont mieszkania zdjęcie

Dlaczego warto wybrać EUROMEDBUD

1

Wąska specjalizacja

Wybór konkretnej specjalizacji potwierdza profesjonalizm naszego zespołu i kompetencje firmy w obszarze docelowym
2

Oferty pakietowe

Oferujemy korzystne stawki pakietowe i regularnie ogłaszamy oferty promocyjne dla nowych i obecnych klientów
3

Pełen zakres usług

Wykonujemy pełny cykl prac budowlanych i remontowych: od stworzenia projektu i opracowania projektu do oddania obiektu do użytku
4

Gwarancja jakości

Jesteśmy pewni niezawodności i trwałości oddanych przez nas obiektów, dlatego udzielamy gwarancji na wszelkiego rodzaju prace

Tworzenie indywidualnych projektów.
Zalecenia w doborze materiałów

Zamów projekt

 • Bezpłatny wyjazd na placówkę i konsultacje
 • Rekomendacje doświadczonych specjalistów
 • Dobór materiałów wysokiej jakości
 • Optymalizacja budżetu na realizację  O nas

  • Pełny cykl pracy i kontrola inżynierska. Kiedy jedna organizacja zajmuje się wszystkim - klienci są spokojniejsi!
  • Szybkie obliczanie kosztów. Spędzamy o 30% mniej czasu klienta niż średnia branżowa.
  • Utrzymujemy wysoką jakość i niezawodność usług. Przykłady konkretnych obiektów już oddanych do użytku.
  • Zastosowanie nie nowomodnych drogich materiałów, ale sprawdzonych i opłacalnych rozwiązań. Gwarancja na wszystkie rodzaje prac!
  • Stały koszt usług, który się nie zmieni! Sporządzenie kosztorysu i podpisanie umowy przed rozpoczęciem prac.
  • Nieobecność w zespole przypadkowych ludzi. Mamy bardzo inteligentnych facetów, którzy pracują i co roku stają się jeszcze mądrzejsi.

  Jak pracujemy?

  Przyjmujemy zgłoszenia i kontaktujemy się z klientem

  Sporządzamy kosztorys i uzgadniamy koszt

  Zatwierdzamy harmonogram prac i podpisujemy umowę

  Dostarczamy materiały i zabieramy się do pracy

  Sprzątamy po sobie i oddajemy obiekt do użytku

  Pozostają pytania?

  • Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas lub zadzwoń. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi, oznacza to, że Twoja aplikacja jest w trakcie przetwarzania.
  • Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami i klientami. Istnieje możliwość kontaktu przez e-mail lub telefon z różnymi działami firmy.
  • Informacje o wszystkich naszych promocjach i zniżkach w mediach społecznościowych. Zapisz się aby niczego nie przegapić!

  Zamów Konsultację