Mieszkanie o powierzchni ponad 100 m² – to najczęściej prawdziwy luksus dla właściciela. To dom, w którym można wreszcie wszystko postawić na swoim miejscu i dokonać pięknego, trwałego i funkcjonalnego remontu. Na takim terenie z pewnością będzie można wcielić dowolne pomysły projektowe, co oznacza, że wykonanie nudnego, zupełnie nijakiego projektu z pewnością będzie równoznaczne z prawdziwą zbrodnią. Jednak oprócz realizacji starego marzenia właściciel takiego mieszkania może z łatwością zmierzyć się z trudną rzeczywistością i wcale nie rozumieć, od czego zacząć pracę na tak dużą skalę, aby remont przyniósł prawdziwą przyjemność z procesu. Jak urzeczywistnić najśmielsze pomysły i ile trzeba na to wydać – opowiadamy w tym artykule.

Jak przeprowadzić remont mieszkania 100 m2

Oczywiście nikt nie potrafi odpowiedzieć jednym zdaniem na tak złożone pytanie. Głównym krokiem, który w przyszłości z pewnością ułatwi Ci życie i prace naprawcze, będzie stworzenie dobrego projektu. Takim planem będą nie tylko piękne zdjęcia wyglądające jak prawdziwe fotografie, ale także rozmieszczenie mebli, okablowanie komunikacyjne, elektryka i milion różnych drobiazgów, których z pewnością przeoczy każda osoba, która na co dzień nie styka się z różnymi obiektami mieszkalnymi. Kompetentny projektant wie na pewno, że gniazdka są potrzebne w łazience, gdzie je umieścić i do czego będą służyły, wie o istnieniu przełączników przejściowych, z którymi nie trzeba biegać na drugą stronę mieszkania, aby zgasić światło w korytarzu. Ale nie tylko po prostu on posiada te informacje, ale z pewnością poprawnie odzwierciedli wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania w projekcie Twojego mieszkania.

Kiedy ostatecznie zdecydujesz, jak Twoje mieszkanie ma wyglądać wizualnie, musisz zrozumieć, jakiego rodzaju remontu potrzebujesz. Koszt remontu mieszkania 100 m2 będzie zależał nie tylko od kosztów materiałów, ale także od tego, jakie prace będą tam do wykonania. Na przykład, jeśli potrzebujesz tylko kosmetycznych napraw, aby wizualnie odświeżyć pomieszczenie, cena będzie zasadniczo różnić się od ceny, która zostanie odzwierciedlona w ostatecznym oszacowaniu kapitalnego remontu lub remontu „pod klucz”. Będą potrzebne, jeśli będziesz potrzebował wymienić komunikacje, przebudowę oraz innych prac na dużą skalę. Więcej o kosztach, o tym, co obejmuje każdy rodzaj remontu i na korzyść którego dokonać wyboru, opowiemy dalej.

Osobliwości remontu mieszkania 100 m2

Główną cechą remontu obiektu o takiej powierzchni jest czas potrzebny na wysokojakościową realizację wszystkich etapów. W przeciwnym razie praca w takiej przestrzeni nie będzie się zbytnio różnić od obiektów o jakiejkolwiek innej powierzchni. Miłą cechą remontu w mieszkaniu o powierzchni 100 metrów kwadratowych będzie również łatwość realizacji pomysłów projektowych oraz łatwość aranżacji mebli i urządzeń. Jeśli Twoje mieszkanie ma odpowiedni lub przynajmniej bliski idealnemu układ, to na pewno nie będziesz musiał grać w Tetris, próbując umieścić wszystko na swoim miejscu. Jeśli pomieszczenia będą miały dziwaczne kształty, projektant będzie miał trudne, ale do rozwiązania, zadanie. Być może przebudowa przestrzeni będzie świetnym rozwiązaniem na zwiększenie funkcjonalności całego domu.

Rodzaje remontów mieszkania o dużej powierzchni

Remont w dużym mieszkaniu zwykle nie różni się od pracy na innych obiektach. Zwykle różnica może dotyczyć tylko czasu i kosztów. Standardowy zestaw rodzajów remontów, z którego dokonuje się wyboru, wygląda następująco:

  1. Remont kosmetyczny. Najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy sposób. Jest potrzebny, gdy chcesz coś zmienić, odświeżyć, dodać. Nie jest szczególnie zakurzony i można go łatwo przeprowadzić, gdy właściciele są w pomieszczeniach. Obejmuje to nakładanie nowych tapet lub malowanie ścian, wymianę przełączników, gniazd i osprzętu, prace przy podłogach i sufitach.
  2. Remont kapitalny. Jeśli rozumiesz, że nie można już zrezygnować z kosmetyków, ponieważ stan komunikacji wewnętrznej pozostawia wiele do życzenia, a równość ścian budzi jeszcze więcej pytań, to zdecydowanie twoja opcja to remont kapitalny. Będzie dłuższy, bardziej złożony i z pewnością będzie wymagał specjalnych umiejętności zawodowych dla wysokiej jakości wykonania. Jakie etapy obejmuje – opowiemy dalej w osobnym bloku, ponieważ jest ich dość duża liczba.
  3. Remont „pod klucz”. W rzeczywistości jest uważany za idealną opcję spośród wszystkich możliwych. Ten rodzaj remontu jest naprawdę fantastyczny, ponieważ wystarczy tylko pomysł, zrozumienie efektu końcowego i zatwierdzenie kosztorysów. Zadbamy o wszystko inne, gdy tylko klucze do Twojego domu trafią do nas i dopóki nie oddamy je Tobie. Wyobraź sobie że: remont nie wymaga Twojej kontroli, nie stwarza zbędnych problemów i nie wymaga pilnego rozwiązywania złożonych problemów. Jeśli uważasz, że jest to możliwe tylko w reklamie firm budowlanych, zdecydowanie radzimy skontaktować się z nami i upewnić się, że jest to rzeczywiście możliwe w realnym życiu. Pod wieloma względami to stało się rzeczywistością dzięki temu, że w Euromed-Bud wszystkim zajmuje się jeden zgrany zespół specjalistów, który przekazuje obiekt ściśle z rąk do rąk.

Remont mieszkania o powierzchni 100 m² – na własną rękę czy z pomocą specjalistów?

Każdy remont obejmuje prace wymagające pewnych umiejętności zawodowych. Oczywiście, jeśli mówimy o wyniku jakościowym bez bąbelków i pękającej powłoki na ścianach, skrzypieniu podłóg i nieszczelnej instalacji łazienki po wadliwym montażu. Jeśli twój budżet jest bardzo ograniczony, to w takim przypadku zalecamy maksymalnie przygotować się do samodzielnego remontu w tych obszarach, w których na pewno sam sobie z tym poradzisz, a najtrudniejsze zostaw profesjonalistom. Najczęściej takie prace obejmują wyrównywanie powierzchni, wylewanie jastrychów, układanie okablowania. Lepiej jest trochę zaoszczędzić na materiałach, ale układać je idealnie, niż wydawać ogromną kwotę na płytki, które w rezultacie zostaną wyszczerbione na zakrzywionej powierzchni i nie przetrwają nawet kilku lat.

Co obejmuje kapitalny remont mieszkania 100 m²

Kapitalny remont jest jedną z najtrudniejszych opcji, ponieważ oprócz wszystkich innych prac obejmuje również cały pakiet punktów do demontażu istniejących powłok, komunikacji itp. Nie chodzi tu o „przemalowanie ścian na inny kolor” i „ułożenie kolejnego laminatu w salonie”, jest to bardzo duża skala, wymagająca dobrego przygotowania.

Co obejmuje kapitalny remont mieszkania:

  1. Demontaż. Bez względu na to, jak proste może się to wydawać na pierwszy rzut oka, ten etap zajmuje dość dużo czasu, a także usunięcie gruzu budowlanego, którego w końcu okaże się ogromna ilość. Na tym etapie usuwa się stare pokrycie podłogi, ścian i sufitu. Ten etap jest również najbrudniejszym ze wszystkich etapów prac remontowych.
  2. Układanie nowej komunikacji. Obejmuje to instalacje wodno-kanalizacyjne, wymianę rur wodociągowych i elektryki.
  3. Wyrównywanie powierzchni (ściana i sufit). Ten etap będzie potrzebny w 90% przypadków, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z mieszkaniem z rynku wtórnego. Odegra on kluczową rolę w tym, jak pięknie i równomiernie będzie leżała warstwa wykończeniowa, a co za tym idzie, jak estetycznie przyjemnie będzie przebywać we własnym domu.
  4. Wymiana jastrychu podłogowego. Tutaj mowa idzie o trwałości powłoki wykończeniowej i komforcie jej użytkowania oraz braku skrzypienia/oddzielenia laminatu.
  5. Montaż panelu elektrycznego spełniającego współczesne wymagania. Jeśli taki element nie został zainstalowany w twoim mieszkaniu przed rozpoczęciem remontu, to są to prace obowiązkowe, ponieważ pojawia się pytanie o własne bezpieczeństwo.
  6. Hydroizolacja podłóg i montaż toalet, kranów, zlewów.
  7. Przebudowa przestrzeni, jeśli jest to wymagane.

Wymienione etapy można wykonywać w innej kolejności, a także uzupełniać lub odwrotnie, wykluczać z listy. Dokładną listę możesz otrzymać po konsultacji i po naszym zapoznaniu się z Twoim mieszkaniem.

Koszt remontu mieszkania 100 m² – przybliżona kalkulacja

Szacunkowy koszt remontu mieszkania 100 m² podamy Ci tego samego dnia, gdy tylko odwiedzimy Twój obiekt i wysłuchamy Twoich wymagań dotyczących efektu końcowego. Oczywiście, aby podać dokładne liczby, trzeba przeprowadzić dużo obliczeń, ale dla nas jest to dość proste zadanie. Dla wielu naszych klientów wydaje się to bardzo trudne, ponieważ remont obejmuje wiele etapów, które nie są od razu zauważalne dla osoby, która na co dzień nie zajmuje się tymi pracami. Jednak Euromed-Bud istnieje na rynku usług budowlanych już od wielu lat i przez ten czas staraliśmy się maksymalnie rozwijać i ulepszać całą naszą wiedzę i umiejętności, aby jak najszybciej uzyskać efekt, przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości.

Koszt pracy i materiałów

Na naszej stronie można zapoznać się z podstawowymi pakietami usług oraz z pracami, które są wliczone w ich koszt. Pakiet „Standard” kosztuje 799 zł/m², co oznacza, że remont w mieszkaniu o powierzchni 100 m² będzie kosztował od 79900 zł. Cena w pakiecie „Standard+” zaczyna się od 999 zł/m², a w pakiecie „Premium” od 1399 zł/m².

Koszt materiałów będzie oczywiście zależał tylko od własnego wyboru i wymagań projektowych. Z naszej strony zawsze chętnie doradzamy naszym klientom, którym dostawcom oddać pierwszeństwo, aby płacić nie tylko za markę, ale i także za naprawdę dobrą jakość.

Koszt remontu mieszkania 100 m², szybka kalkulacja w naszej firmie

Nasza firma Euromed-Bud jest gotowa przedstawić Tobie wstępną kalkulację kosztów remontu mieszkania 100 m² po omówieniu Twoich życzeń i odwiedzeniu obiektu. Oczywiście na początku liczby będą jedynie orientacyjne, ale po dokładnych obliczeniach i podpisaniu umowy jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy gwarantują, że cena nie ulegnie zmianie w trakcie prac i będzie zgodna z umową pierwotną.

Wniosek

Planując remont w mieszkaniu o takiej powierzchni, należy także nie mniej dokładnie przemyśleć wszystkie szczegóły jak i w mniejszych pomieszczeniach. Jak wiadomo, nigdy nie ma za dużo miejsca, a mimo to pojawiają się elementy mebli czy sprzętów, które wydawałoby się, że juz na pewno nie ma ich gdzie postawić. Jednak przy odpowiednim planowaniu takich problemów można uniknąć. Dlatego zdecydowanie radzimy nie zaniedbywać kompetentnych projektantów i od samego początku przeznaczać budżet na stworzenie dobrego projektu. Gwarantujemy, że przyda się nie raz w przyszłości, gdy będziesz chciał powtórzyć remont lub powiesić kilka dodatkowych lamp. Okablowanie elektryczne pokazane na projekcie z pewnością pomoże uniknąć zwarć i demontażu ścian w połowie mieszkania w poszukiwaniu tego właściwego kabla elektrycznego. Projektanci pracujący w naszej firmie stworzą dla Ciebie również idealny obraz, który wkrótce pomożemy ożywić. Przyjdź do naszego biura i pokaż, jakim chcesz zobaczyć swoje mieszkanie juz za kilka tygodni.

This will close in 0 seconds