koszt remontu mieszkania 50 m2

Koszt remontu mieszkania 50m2 – mówią, że zanim się ożenić, musicie najpierw wspólnie przeprowadzić remont. I jest to w pewnym stopniu bardzo przydatna rekomendacja, bo czasem remont można utożsamiać z prawdziwą katastrofą. Jednak wszystkie zagrożenia i kłopoty można oczywiście zniwelować, jeśli z całą odpowiedzialnością podejdziesz do wyboru firmy budowlanej. Kompetentni majstrowie i brygadzista, który jest zawsze w kontakcie i potrafi rozwiązać problem o każdej porze dnia i nocy, to strzał w dziesiątkę w świecie remontów. W tym artykule porozmawiamy o tym, jaki jest koszt remontu mieszkania 50 m2, jak to zrobić bez szkody dla kondycji finansowej i układu nerwowego, a także rozważymy plusy i minusy dotyczące samodzielnego remontu.

Jak wykonać remont mieszkania 50 m2

Mieszkania o takiej powierzchni należą do najbardziej poszukiwanych na rynku nieruchomości. Są stosunkowo niedrogie dla większości osób poszukujących zakwaterowania i mogą z łatwością pomieścić dwu- lub trzyosobową rodzinę. Jeśli jednak od dawna jesteś właścicielem takiej powierzchni lub dokonałeś wyboru na korzyść rynku wtórnego, to przede wszystkim zastanawiasz się, jak wykonać remont mieszkania 50 m2 bez szkody dla swojej rodziny i kapitału finansowego.

Przede wszystkim zalecamy skontaktować się z kompetentnym projektantem, który stworzy projekt dla Twojego domu. Nie tylko wybierze ładny kolor ścian i modne okucia meblowe (możesz całkowicie pominąć etap wizualizacji). Najważniejsze, że będzie w stanie dokonać prawidłowego rozmieszczenia wszystkich elementów i okablowania komunikacji. Oczywiście usługi projektanta to dodatkowe koszty finansowe, ale łatwo się zwrócą, gdy będziesz cieszyć się każdym dniem spędzonym we własnym mieszkaniu. Kiedy wszystkie gniazdka i włączniki będą właściwie zlokalizowane i będzie naprawdę wygodnie, kiedy cała przestrzeń zostanie maksymalnie wykorzystana i każda rzecz będzie miała swoje miejsce – wtedy na pewno ocenisz swoją decyzję o skontaktowaniu się z projektantem.

Ponadto przed rozpoczęciem prac musisz zdecydować, jaki rodzaj remontu jest potrzebny w Twoim konkretnym przypadku. Może to być kosmetyczny lub kapitalny remont mieszkania 50 m2. Samodzielna ocena stanu jest całkiem możliwa. Jeśli potrzebujesz jedynie drobnych ulepszeń wizualnych, to wystarczy wykonać remont kosmetyczny. Ale jeśli chcesz przebudować lub całkowicie wymienić komunikacje, będziesz musiał polegać na projekcie remontowym na większą skalę.

Najważniejsze jest prawidłowe rozplanowanie stref w mieszkaniu

Rozplanowanie mieszkania to pierwsza i najważniejsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu nowego domu. Często deweloperzy pozostawiają kupującemu swobodny układ i prawo wyboru. Podczas budowy Twoja przestrzeń będzie można stworzyć prawie w każdym wyglądzie, w zależności od parametrów technicznych pomieszczenia. Jeśli wybierzesz spośród gotowych opcji dodatkowych, musisz zrozumieć, czy istniejący układ Ci odpowiada, a jeśli nie, czy możesz wprowadzić własne poprawki. Podział na strefy pomaga maksymalnie wykorzystać przestrzeń, zwłaszcza jeśli i tak jej niezbyt wiele. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu ścian i mebli w mieszkaniu nie będzie zbędnej przestrzeni, co oznacza, że zawsze znajdzie się miejsce na prawie wszystkie Twoje rzeczy.

Najczęściej to zadanie spada na barki dobrego projektanta, a jeśli dysponujesz budżetem, to uwierz, że taka inwestycja niedługo w pełni się zwróci. Jeśli twoja rezerwa finansowa nie pozwala ci skontaktować się ze specjalistą, będziesz musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Praktycznych zaleceń jest wiele i jeśli idealna przestrzeń można i nie stworzyć, to przynajmniej można uniknąć typowych błędów.

Jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m2

Najpopularniejszą opcją na rynku nieruchomości jest jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m². W takim mieszkaniu można zrobić dobry układ i będzie wystarczająco dużo miejsca dla jednej osoby lub dla pary. Głównym wymaganiem takiego mieszkania, jeśli nadal szukasz, są pokoje o odpowiedniej formie (kwadratowe lub prostokątne). Kiedy deweloperzy zaczynają bawić się z kształtami, to z zewnątrz wygląda to ciekawie, ale w środku bardzo trudno jest wykorzystać takie obszary.

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m²

Mniej popularną, ale nie mniej poszukiwaną jest opcja o powierzchni 50 m² – są to mieszkania dwupokojowe. Każdy pokój w takim mieszkaniu nie będzie miał zbyt dużo miejsca, ale na pewno będzie w stanie pomieścić młodą rodzinę z dzieckiem lub parę, która potrzebuje dodatkowego pokoju dla gości lub rekreacji. Takie mieszkania mają zazwyczaj proste układy, które pozwalają na szybkie i bezbolesne przeprowadzanie remontów.

Mieszkanie-studio 50 m²

Mieszkania-studio mają swoje przewagi nad klasycznymi mieszkaniami jednopokojowymi. Nasze TOP zalety takiego mieszkania:

 1. Już i tak niewielka powierzchnia nie jest blokowana ścianami, co sprawia, że przestrzeń wydaje się wizualnie większa.
 2. W studio wszystko jest zawsze pod ręką.
 3. W takim mieszkaniu przestrzeni nie zjadają bezużyteczne korytarze.
 4. Otwarty układ zapewnia dobre oświetlenie.
 5. Bez zbędnych rzeczy i łatwe czyszczenie.
 6. W razie potrzeby kuchnia lub przedpokój mogą stale zmieniać swoją powierzchnię, a wieczorne spotkania z przyjaciółmi mogą stać się o wiele wygodniejsze niż w małej kuchni czy w bardzo małym salonie.

Oczywiście tego typu mieszkanie ma swoje wady, ale zawsze warto zaczynać opierając się na skład rodziny i wyobrażeniach o własnym komforcie.

Remont mieszkania o powierzchni 50 m² – na własną rękę czy z pomocą specjalistów?

Remont mieszkania 50 m² praktycznie niczym nie różni się od remontu mieszkań o dowolnej innej powierzchni. Wręcz przeciwnie, ze względu na kompaktowość i niewielki zakres pracy wszystko może przebiegać o wiele bardziej bezboleśnie i szybciej. Największą wadą jest to, kiedy podczas remontu chcesz być w pomieszczeniu bez możliwości przeprowadzki. Wtedy tobie i twoim domownikom trudno będzie ukryć się przed ciągłym hałasem i kurzem w tak małym mieszkaniu.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, którą opcję wybrać: remont na własną rękę lub z pomocą specjalistów, proponujemy przede wszystkim rozsądnie ocenić własne mocne strony i zapoznać się z następującymi faktami:

 1. Jeśli nigdy nie byłeś związany z jakimikolwiek pracami remontowo-budowlanymi, nie masz absolutnie żadnej wiedzy w tej dziedzinie i w zasadzie nawet nie wyobrażasz sobie technologii wykonywania różnych zadań budowlanych, to samodzielny remont nie jest dobrym wyborem.
 2. Jeśli planujesz tylko drobne kosmetyczne zmiany, to oczywiście możesz spróbować obejrzeć kilkadziesiąt filmów na YouTube i być przygotowanym na nadmierne zużycie materiału i szansę na powtórzenie tego wszystkiego od nowa z pomocą specjalisty. Jeśli planowany jest kapitalny remont, to bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy zdecydowanie nie powinieneś brać go na siebie.
 3. Jest lista prac, których zdecydowanie nie powinieneś próbować wykonywać samodzielnie, tylko jeśli nie jesteś wąskim specjalistą w tej dziedzinie. Te etapy na pewno nie będą dobrze zrobione samodzielnie! Obejmują one:

– okablowanie jakiejkolwiek komunikacji (zwłaszcza elektryki);

– wyrównanie ścian;

– układanie płytek;

– wylewanie jastrychu;

– montaż nowych filarów oraz wszelkie zmiany w istniejących ścianach.

 1. Często musisz wydać o wiele więcej na przerobienie złej samodzielnej pracy, niż gdybyś od razu zwrócił się do profesjonalisty. Dlatego samodzielność nie zawsze może pozytywnie wpłynąć na koszt remontu mieszkania 50 m².

Kapitalny remont mieszkania 50 m², co obejmuje

Kapitalny remont mieszkania 50 m² zazwyczaj potrzebują właściciele z rynku wtórnego. Nie chodzi tu tylko o odmalowanie ścian i wymianę opraw oświetleniowych na bardziej nowoczesne. Kapitalny remont to poważniejsza procedura, która obejmuje:

 1. Przede wszystkim demontaż starych powłok: podłogowych (płytki, laminat itp.), ściennych (tapety, farby), sufitowych (farby, tynki, stiuki, napinane sufity itp.).
 2. Okablowanie nowych komunikacji: wymiana rur wodociągowych i kanalizacyjnych, wymiana instalacji elektrycznej.
 3. Wyrównanie powierzchni ścian i sufitów, jeśli jest to wymagane. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego jest to prawie zawsze obowiązkowa procedura, ponieważ zwykle poprzedni lokatorzy oszczędzają i zaniedbują ten etap. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę piękną, wysokojakościową powłokę, która przetrwa wiele lat bez łuszczenia się i pękania, to należy obowiązkowo wykonać wyrównanie. Nawiasem mówiąc, jeśli planujesz samodzielnie przeprowadzać remont, to na tym etapie będziesz musiał dużo się napocić. Dla nieprofesjonalisty wykonanie idealnie płaskiej powierzchni nie będzie nie tyle co trudne, to będzie praktycznie niemożliwe. Jest to dokładnie ten punkt, który umieściliśmy na liście prac, których nie powinieneś podejmować sam bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności.
 4. Uzupełnianie jastrychu podłogowego. Jest to jeden z elementów, który zapewni dobrą bazę pod kolejną warstwę nawierzchniową. I nie jest to również zalecane dla wykonawców nieprofesjonalnych.
 5. Montaż panelu elektrycznego spełniającego współczesne wymagania. Ten punkt jest ważny dla bezpieczeństwa Ciebie i Twojej rodziny. Na pewno nie warto lekceważyć przepisów i wymagań przeciwpożarowych, zwłaszcza jeśli Twoje mieszkanie znajduje się w wielopiętrowym wieżowcu.
 6. Hydroizolacja podłogi, po której można przystąpić do montażu nowej instalacji wodociągowej (toaleta, krany, zlewy itp.).
 7. Przebudowa przestrzeni. To właśnie w trakcie remontu możesz w końcu spełnić swoje marzenie i sprawić, by mieszkanie było wygodniejsze niż dotychczas. Staje się to szczególnie aktualne, gdy pojawia się dziecko i teraz potrzebujesz osobnego pokoju zamiast otwartej przestrzeni bez większego podziału na strefy.

Oczywiście jest to tylko orientacyjna lista prac, które mogą być objęte remontem. Może być bardziej rozbudowana lub przeciwnie, skromniejsza, w zależności od początkowego stanu domu i wymagań dotyczących końcowego wyniku.

Koszt remontu mieszkania 50 m² – przybliżona kalkulacja

Zwracając się do naszej firmy Euromed-Bud, możemy od razu dokonać przybliżone obliczenia na podstawie Twojej powierzchni, życzeń i początkowego stanu Twojego obiektu. Wstępna kalkulacja oczywiście nie może być w 100% dokładna, ale jeśli chcesz zostać naszym klientem, przed podpisaniem umowy na pewno dokonamy bardziej szczegółowego kosztorysu, wskazując wszystkie materiały i prace. Gwarantujemy, że podpisany wstępny kosztorys po zakończeniu wszystkich etapów nie będzie się różnił od ostatecznego. Nie angażujemy się w takie oszustwa, ponieważ w naszym interesie jest utrzymanie doskonałej reputacji, Twojego zadowolenia z zakończonego projektu oraz dobrej komunikacji pantoflowej dla Twoich przyjaciół i bliskich.

Remont mieszkania 50 m², koszt prac i materiałów

Oferujemy różne pakiety usług, w których podany jest koszt remontu mieszkania 50 m² za metr kwadratowy. Pakiety różnią się zawartością i liczbą usług, które są świadczone bez dodatkowych opłat. W pakiecie „Standard” koszt metra kwadratowego zaczyna się od 799 zł, w pakiecie „Standard+” od 999 zł, w pakiecie „Premium” od 1399 zł. W związku z powyższym koszt remontu mieszkania 50 m² wyniesie w przybliżeniu od 39950 zł / od 49950 zł / od 69950 zł w zależności od wybranego pakietu. Więcej informacji o usługach znajdujących się na liście każdego z nich można na stronie „Koszt„.

Oczywiście całkowity koszt remontu będzie zależał nie tylko od naszych usług, ale także i od materiałów, które preferujesz. Zdecydowanie będziemy polecać producentów, których jesteśmy pewni. Są oni i w segmencie budżetowym i w bardziej droższym.

Koszt remontu mieszkania 50 m² – szybka wycena w naszej firmie

Zwracając się do Euromed-Bud możesz być pewien nie tylko jakości, ale również i szybkości wykonania remontu. Będzie można się tego upewnić na etapie obliczeń. Gwarantujemy szybki i co najważniejsze dokładny kosztorys. W większości przypadków po wizycie w Twojej nieruchomości możemy przedstawić wycenę na następny dzień lub w ciągu najbliższych kilku dni. Następnie będzie można ją zmienić w zależności od życzeń i budżetu.

Wniosek

Przeprowadzając remont w mieszkaniu, możesz napotkać wiele problemów i nieprzyjemnych niespodzianek. Aby zminimalizować złe samopoczucie i aby w przyszłości remont zawsze kojarzył Ci się z przyjemnymi obowiązkami i ogromnym szczęściem z końcowego wyniku, przyjdź do naszego biura, a nasi managerowie z przyjemnością pomogą Ci obliczyć koszt Twojego projektu.

This will close in 0 seconds