Jeśli chodzi o remonty, wszystko wydaje się tak skomplikowane i czasochłonne, że często traci się ochotę na rozpoczęcie. Z tego powodu to, co można było zrobić zwykłymi kosmetykami, może przerodzić się w gruntowny remont kapitalny. Jednak nie rozpaczaj, teraz powiemy Ci, co zrobić, aby proces przebiegał znacznie szybciej.

Wyraźne rozumienie i wygląd wyniku końcowego

Zanim zaczniesz naprawiać, musisz zdecydować, co dokładnie chcesz w końcu uzyskać. Zrozum, który styl jest Ci bliższy, czy liczy się tylko praktyczność detali, czy też polegasz tylko na wyglądzie.

Ważne jest również, gdzie dokładnie chcesz przeprowadzić remont. Wybrany przez Ciebie wykonawca musi zrozumieć, z jaką przestrzenią będzie pracował. To ważne, bo remont mieszkań w Warszawie i remont szpitala w tym samym mieście będą zasadniczo różne. Inny będzie nie tylko design, ale także sam projekt, lokalizacja i materiały mebli, normy i wymagania państwowe.

Jeśli mówimy o remoncie mieszkania, to czy potrzebujemy przebudowy, dodatkowych gniazdek elektrycznych i nowych konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Mając w swoich rękach projekt, który w tej chwili został już wdrożony w Twoim mieszkaniu, znacznie przyspieszysz pracę majstrów. Wiedząc, jak wygląda okablowanie elektryczne pod warstwami tynku, możesz śmiało wiercić ściany i nie martwić się, że istnieje ryzyko trafienia w ważne instalacje elektryczne.

Dlatego pierwszym punktem, który może znacznie przyspieszyć przebieg remontu, wyróżniamy obecność projektu z przeszłych prac. Jeśli go nie masz, to tym razem zdecydowanie radzimy nie zaniedbywać go. Nasz projektant z pewnością opisze położenie każdego detalu w Twoim nowym domu.

Planowanie etapów remontu

Kiedy już zdecydowałeś na przeprowadzenie remontu, pojawia się pytanie, czy zrobić to samemu, czy zaufać profesjonalistom. Oczywiście możesz spróbować zrobić wszystko z filmu na YouTube, ale radzimy zapamiętać prostą prawdę: przerabianie jest zawsze droższe niż wykonanie profesjonalnego i jakościowego remontu od razu od początku.

Dlaczego mówimy o oszczędnościach, ponieważ ogólnie przyjmuje się, że usługi remontowe mieszkań od prywatnych firm zwykle kosztują znacznie więcej niż remont we własnym zakresie? Są na to co najmniej trzy powody:

 1. Dzięki profesjonalnej pracy zawsze możesz zaoszczędzić na ilości materiałów, ponieważ nasi ludzie wykonali już kilkaset remontów i potrafią dokładnie obliczyć ilość, która będzie potrzebna.
 2. Oszczędności na materiałach będą również wynikać z faktu, że będą one używane natychmiast w razie potrzeby. Farba nie będzie musiała być przemalowana, tapeta nie będzie musiała być ponownie wklejona, a szpachlówka nie będzie musiała zostać przesunięta. Podczas naprawy własnymi rękami z pewnością wystąpi nadmiar materiałów, ponieważ na przykład wyrównanie ścian nie jest najłatwiejszym zadaniem dla początkującego.
 3. Dobierzemy najlepszych dostawców z interesującego Cię segmentu cenowego. Nie musisz na własną rękę szukać marek, czytać tony informacji i recenzji (które zresztą nie zawsze są prawdziwe), a potem spędzać czas na szukaniu miejsc, w których można to wszystko kupić w najlepszej cenie. 

Jeśli mówimy o konkretnych etapach remontu, to wyglądają one mniej więcej tak:

 1. Pierwszym krokiem jest demontaż wykładzin podłogowych i ściennych. Po tym etapie od razu wywozimy nadmiar śmieci i zbieramy pył budowlany. Pomaga to naszym majstrom pracować wygodniej, a przez to szybciej i wydajniej. Dzięki czyszczeniu żaden brud nie zepsuje również materiałów wykończeniowych, które zostaną użyte już w ostatecznej wersji prac remontowych. 
 2. W razie potrzeby przeprowadzana jest wymiana starych okien, drzwi wejściowych i klimatyzatorów. 
 3. W kolejnym kroku nasi majstrowie wykonują prace związane z wyrównaniem ścian i sufitu. Poziomowanie podłogi nie odbywa się teraz, zespół pracuje nad tym później. 
 4. Okablowanie rur wodnych i grzewczych. W razie potrzeby wymienia się baterie i podgrzewane wieszaki na ręczniki. Ten krok jest bardzo ważny! Jeśli malowanie ścian, ponowne układanie płytek lub wymiana podłogi to niedrogie zadanie, to ponowne okablowanie rur lub instalacji elektrycznej jest już zadaniem z dwiema gwiazdkami. Aby go ukończyć, będziesz musiał ponownie rozbić ściany, a to są dodatkowe wydatki. Dlatego jeszcze raz przypominamy: lepiej zrobić to dobrze i profesjonalnie od razu, niż przerobić później, wydając porządną kwotę. 

Na tym etapie prace elektryczne mogą być również prowadzone równolegle, co również pomaga przyspieszyć proces remontu. 

 1. Montaż konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Nie jest to pozycja obowiązkowa, zależy tylko od chęci Klienta. Obejmuje to konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych na sufit, dodatkowe nisze, półki i szafki. 
 2. Teraz przychodzi kolej na wyrównanie podłogi i instalację ciepłej podłogi. Jeśli równość tej powierzchni budzi wiele pytań, to ten etap może zająć dużo czasu. Istnieją jednak alternatywy w postaci suchego jastrychu lub szybkoutwardzalnych mieszanek. Która opcja będzie Twoja, możemy omówić podczas konsultacji.
 3. Prace tynkarskie ścian i sufitów, ich przygotowanie do nakładania warstwy końcowej. Tutaj zalecamy zwrócenie się do profesjonalistów, nawet jeśli samodzielnie przeprowadzasz remont. Od tego etapu będzie zależeć estetyczny element wszystkich kolejnych prac. To, jak równe i gładkie są teraz ściany, będzie decydować o tym, jak dobrze będzie się układać tapeta lub czy farba na ścianach będzie wyglądać naprawdę ładnie. Na tym etapie, w pogoni za chęcią zaoszczędzenia pieniędzy, wręcz przeciwnie, możesz wydać dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli wybierzesz drogie materiały do przeprowadzenia remontu. 

Równolegle z pracami tynkarskimi mogą być wykonywane prace w zakresie układania płytek: wykańczanie toalety i łazienki. A także zacieranie i gruntowanie sufitu i ścian. 

 1. Prace wykończeniowe rozpoczynamy od nałożenia dowolnych powłok wykończeniowych: farby, tapety itp. Kiedy ściany już będą gotowe, można wtedy przejść do sufitów, podłóg i drzwi. Kolejność prac może ulec zmianie.

Po zakończeniu tego etapu wykonujemy czyszczenie i sprzątanie. 

 1. Montaż lamp, gniazdek, klimatyzatorów, włączników, listew przypodłogowych itp. Obejmuje to również montaż mebli do zabudowy i szafek kuchennych. 
 2. Sprzątanie generalne jest ostatnim etapem wszystkich przeprowadzanych prac remontowych. 

Oczywiście w Twoim przypadku nie wszystkie pozycje z tej listy mogą być potrzebne lub odwrotnie, trzeba będzie coś dodać. Ta lista jest tylko przewodnikiem pokazującym, jakie kroki są zwykle uwzględniane i gdzie można zaoszczędzić czas, wykonując prace remontowe równolegle ze sobą.

Projekt-design musi być kompetentny i dokładny

Po kilkusetkrotnym remoncie mieszkań w Warszawie jesteśmy pewni jednego – projekt musi być kompetentny i dokładny. To jest właśnie punkt wyjścia, od którego zależy, jak szybko praca będzie posuwać się do przodu. Jeśli projekt-design jasno i wyraźnie określa, gdzie i co powinno być zlokalizowane, majstrowie będą mogli wykonywać swoją pracę bez rozpraszania się na niepotrzebne wyjaśnienia. Dzięki tej instrukcji nie będziesz musiał przerabiać tego, w co już włożyłeś dużo wysiłku, czasu i swoich finansów. Projektant obowiązkowo przemyśli jak optymalnie rozmieścić meble i jak wykonać instalację elektryczną, aby później nie trzeba było biec na drugi koniec pokoju do odpowiedniego włącznika.

Jeśli nadal masz chęć do samodzielnego przeprowadzenia remontu, i bardzo chcesz, aby przebiegł on jak najsprawniej i jak najszybciej, to naszą główną radą jest zamówienie projektu. To znacznie ułatwi Ci życie i uchroni Cię przed ewentualnymi błędami, które później będą bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do naprawienia. 

Zorganizować dostawę materiałów na czas

Często problemem i przyczyną opóźnienia zakończenia prac remontowych jest dostarczenie materiałów nie na czas i nie w terminach, uzgodnionych wcześniej z dostawcami. Gwarantujemy, że zamawiając u nas usługi remontowe mieszkań, będziesz w 100% zabezpieczony przed takimi problemami. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi i zaufanymi dostawcami materiałów budowlanych, którzy cenią swoją reputację, dzięki czemu wszystko robią na czas. 

Korzystaj z prostych rozwiązań projektowych

Design jest również jednym z kluczowych czynników wpływających na szybkość przeprowadzenia remontu. Dokonując wyboru na rzecz minimalizmu, możesz zaoszczędzić czas, ponieważ ten styl nie będzie miał ozdobnych sztukaterii, które trzeba będzie oddzielnie zamawiać u majstrów. Również takie niezwykłe elementy wystroju będą dłuższe i trudniejsze w montażu i wykonaniu. Dlatego jeśli cenisz swój czas, radzimy zwrócić uwagę na jednolite kolory i gładkie tekstury bez zbędnych detali. Dotyczy to ogólnego projektowania pomieszczeń i projektowania mebli. 

Oblicz budżet

Umieściliśmy tę pozycję w osobnej części, ponieważ zamawiając usługi remontowe mieszkań w różnych firmach, możesz spotkać się z tym, że wstępna wycena w ogóle nie odpowiada tej, która zostanie Ci wystawiona na końcu. Nasza firma Euromed-Bud gwarantuje, że początkowe i końcowe obliczenia będą identyczne. Pomoże to również zaoszczędzić czas poświęcony na remont, ponieważ nie będziesz musiał później wyjaśniać okoliczności, które spowodowały zmiany kwot. 

Niezawodny i pewny wykonawca

Jeśli zdecydujesz się nie przeprowadzać remontu samodzielnie, lecz zwrócić do firmy budowlanej (co zdecydowanie zalecamy), to Twoim głównym zadaniem jest podjęcie decyzji odnośnie wyboru właśnie tej firmy. Przeczytaj recenzje, zadawaj pytania bezpośrednio menedżerom firmy, dowiedz się, ile remontów już wykonali. Jeśli to możliwe, spójrz na ich gotowe obiekty na żywo i upewnij się, że są naprawdę profesjonalistami w swojej dziedzinie. Wykonaliśmy już kilkaset remontów mieszkań w Warszawie, a także prywatnych klinik, gabinetów stomatologicznych, centrów rozwoju i wielu innych ciekawych przestrzeni. Każdy z nich miał swoje wymagania, lecz nasz zespół uwzględnił wszystko, aby zaoszczędzić czas i pieniądze dla naszych Klientów. 

Zamów remont mieszkania „pod klucz” w jednej firmie

Zamawiając remont „pod klucz”, musisz mieć pewność tylko jednego – chęci przeprowadzenia remontu. Następnie przyjdź do naszego biura, gdzie z pomocą managera określ segment cenowy, zgłoś swój pomysł i po jakimś czasie otrzymasz z powrotem klucze od gotowego obiektu. Jeśli wydaje Ci się, że to brzmi zbyt prosto, to nie wydaje Ci się, ponieważ przeprowadzenie remontu z naszym zespołem jest naprawdę bardzo łatwą sprawą. 

Wniosek

Napisz do naszego managera, kiedy będzie Ci wygodnie umówić się na spotkanie, a my zaczniemy spełniać Twoje marzenie!

This will close in 0 seconds