
Często biuro staje się drugim domem, a czasem, powiedzmy sobie szczerze, pierwszym. Tutaj spędzamy co najmniej 40 godzin tygodniowo i oczywiście to, jak bardzo czujemy się w tym czasie, decyduje o naszej produktywności. Dlatego prędzej czy później dla każdego właściciela firmy aktualnym staje się zadanie przeprowadzenia dobrego remontu biura. A zadaniem naszej firmy będzie zapewnienie prostoty, szybkości i dostępności takiego remontu.
Jak przygotować się do remontu biura?
Pierwsze pytanie, przed którym staje każda osoba planująca remont kapitalny lub kosmetyczny, to jak przygotować się do remontu biura? Głównym problemem, który niepokoi wszystkich pracowników biurowych, jest konieczność kontynuowania pracy podczas remontu. Narady, zamówienia, telefony służbowe – tego wszystkiego nie da się wstrzymać. Lecz jeśli wszystko jest dobrze zaplanowane, to przyniesie to minimum dyskomfortu.
Zrób harmonogram prac remontowych
Tak więc najpierw tworzymy plan samego remontu:
- Wybór firmy, która zajmie się remontem biura.
- Wykonywanie pomiarów.
- Budżetowanie. Chcemy skupić się na tym punkcie, ponieważ wielu wykonawców wymienia jedną kwotę przed rozpoczęciem prac, ale na końcu okazuje się, że jest zupełnie inna. Dlatego dla naszych klientów dokonujemy jak najbardziej przejrzystej i dokładnej kalkulacji, tak, aby ostateczna kwota nie odbiegała od wstępnego oszacowania.
Jak będzie przebiegał remont biura?
- Stworzymy szczegółowy plan lokalu i w razie potrzeby dokonamy przebudowy.
- Stworzymy plan rozmieszczenia instalacji wodociągowych, wentylacji, ogrzewania, plan instalacji elektrycznych, plan podłogi, sufitu i ścian. Już na tym etapie zostanie stworzony kosztorys z dokładnym wskazaniem kosztów oraz ilości wszystkich materiałów.
- Zrobimy zakupy. Współpracujemy ze sprawdzonymi przez lata dostawcami, którzy są pewni autentyczności oferowanych przez nich materiałów.
- Przygotujemy powierzchnie i przejdziemy do głównych prac według schematu sufit-ściany-podłoga.
- Prace końcowe – to montaż lamp, gniazdek, sprzętów AGD, wystrój i przygotowanie miejsc pracy.
Kiedy najlepiej wykonać remont w biurze?
Lecz zanim poważnie pomyślisz o rozpoczęciu remontu, jak zdecydować, że na pewno musisz zacząć to robić już teraz? Pierwszy dzwonek rozbrzmiewa w momencie, gdy przychodzisz do pracy i zdajesz sobie sprawę, że zacząłeś się czuć niezbyt komfortowo. Ściany nie wydają się już bardzo czyste, meble wyglądają na „zmęczone”, a na podłodze znajdują się ślady użytkowania w postaci zadrapań i zdeptanej powłoki.
Za każdym razem, gdy do Twojego biura przychodzą nowi klienci, pierwsze wrażenie, jakie wywołują, to nie Ty, ale Twoje miejsce pracy. W końcu, kiedy przychodzisz do drogiego sklepu, najpierw widzisz okno, a dopiero potem oceniasz jakość szwów na ubraniach i patrzysz na historię marki. Dlatego zalecamy regularne wykonywanie remontów kosmetycznych w biurze: mniej więcej co 5-7 lat.
Jak uniknąć bałaganu podczas remontu biura?
Uniknąć zamieszania i chaosu podczas remontu biura pozwoli sporządzenie takiego planu, jak sugerowaliśmy powyżej. Uporządkowane prace remontowe pozwolą na terminowe usuwanie odpadów budowlanych i utrzymanie porządku. Uprości to pracę pracownikom, jeśli w tym czasie będą przebywać w biurze i kontynuować swoją zwykłą pracę.
Również, jako life hack, radzimy naszym klientom oznaczyć sprzęt naklejkami i podzielić przestrzeń na strefy, do których będą przemieszczane dokumenty. Dzięki temu po zakończeniu prac znacznie łatwiej będzie znaleźć potrzebne rzeczy i przywrócić je na pierwotne miejsca.
Dobór wygodnego sprzętu
Aby pomóc naszym klientom zaoszczędzić czas i pieniądze, nieustannie śledzimy nowości w budownictwie i nie stosujemy przestarzałych technologii. Nasi specjaliści zawsze wybierają najbardziej odpowiedni sprzęt do każdego rodzaju prac.
Biorąc pod uwagę specyfikę przestrzeni biurowej, idealna temperatura światła powinna wynosić 4000-4500K, stworzy to imitację barwy światła naturalnego. W tym świetle produktywność pracowników będzie maksymalna, a po krótkim czasie pracownicy biurowi nie będą odczuwać zmęczenia.
Akustyka i oświetlenie
Zalecamy stosowanie ciepłego światła w strefach relaksu. Pozwoli to odpocząć i poczuć się maksymalnie zrelaksowanym. Taki zimno-ciepły kontrast światła w strefie pracy i w strefie relaksu bardzo przyda się dla odpoczynku i zresetowania się.
Stały hałas w tle obniża poziom koncentracji, wpływa na kondycję fizyczną i niekorzystnie wpływa na zdrowie. Dlatego akustyka w biurze ma duży wpływ na wyniki pracy pracowników. Ten problem dźwiękowy staje się szczególnie istotny dla właścicieli otwartych przestrzeni, gdzie pracownicy nie mają oddzielnych gabinetów, a poziom hałasu jest czasami bardzo wysoki.
W tym przypadku na pomoc przychodzą sztuczki pochłaniające hałas: ścianki działowe i ekrany, płytki dywanowe jako wykładzina podłogowa, zawiasowe panele akustyczne. Podczas konsultacji pomożemy Ci określić, które z nich są odpowiednie dla Twojego biura.
Remont biura bez zatrzymywania pracy firmy
Jeśli planujesz przeprowadzać remont biura bez przerywania głównej pracy, to pomożemy Ci odpowiednio zaaranżować przestrzeń, aby nie stała się upiornym marzeniem, lecz czymś całkiem realnym. Jako wyjście z sytuacji, możemy zaproponować przeprowadzenie remontu „po piętrach” lub oddzielnych bloków biurowych. Również radzimy zawczasu omówić ewentualne trudności z pracownikami i w miarę możliwości zapoznać ich z harmonogramem przyszłych prac remontowych. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie im zrozumieć, co się dzieje w danej chwili, oraz przybliżone daty, kiedy przestrzeń robocza stanie się wreszcie idealna.
Wybór dobrego wykonawcy do prac remontowych
Oczywiście biuro może stać się takim tylko dzięki prawidłowemu planowi pracy i przestrzeganiu tego planu. Aby nie wynikła sytuacja z rzędu „oczekiwania-rzeczywistość”, radzimy powierzyć zadanie przeprowadzenia remontu biura tym, którzy wielokrotnie wykonywali już tego typu prace. Nasza firma Euromed-Bud wykonała już kilkadziesiąt remontów biur w Warszawie. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie i Twoich pracowników prawdziwie idealną przestrzeń do pracy, z dotrzymaniem wszystkich technologii i osobliwości.