Kompleksowy remont mieszkania – to pierwszy obraz przestrzeni w nowym budynku i nowe życie dla mieszkania z rynku wtórnego. Nawet jeśli jest to aranżacja w najbardziej babcinym stylu jaki można sobie wyobrazić, to po takim remoncie mieszkanie może stać się nie do poznania i ostatecznie zamienić się w nowoczesną estetyczną przestrzeń. 

Czym jest kompleksowy remont mieszkania?

Czym jest ten magiczny remont, który może zamienić każde pomieszczenie w cukierek? Są to prace mające na celu nie tylko zmiany kosmetyczne, ale także i całkowitą naprawę/wymianę/demontaż całej komunikacji wewnętrznej. 

Określiliśmy TOP 5 głównych rodzajów prac, które obejmuje kompleksowy remont mieszkania:

 1. Całkowity demontaż starego wykończenia.
 2. Demontaż ważnych komunikacji: rury wodociągowe, instalacje elektryczne itp.
 3. Demontaż i wzniesienie nowych ścian.
 4. Układanie nowych komunikacji: kanalizacja, wentylacja, okablowanie elektryczne itp.
 5. Kompletny pakiet prac wykończeniowych obejmujący przygotowanie powierzchni (ścian, podłóg, sufitów) do malowania oraz samo wykończenie.

To tylko niewielka część planu remontu, który można ogłosić po zapoznaniu się z obiektem i wyrażeniu życzeń klienta. W rzeczywistości w takim planie mogą być dziesiątki, a nawet setki małych punktów. Kompleksowy remont mieszkania słusznie uważany jest za jeden z najdłuższych i najtrudniejszych. Przestrzeń w tym przypadku jest albo tworzona od zera (w nowym budynku), albo wszystko, co już przeżyło swój czas, jest najpierw rozbierane, a dopiero potem rozpoczynają się inne prace (mieszkanie z rynku wtórnego). Jest to bardzo kosztowne pod względem czasu i zasobów. Ale jeśli tak się stało, że stałeś się szczęśliwym posiadaczem takiego mieszkania, które wymaga pełnego pakietu usług budowlanych, radzimy nie oszczędzać, lecz natychmiast wykonać wszystkie niezbędne prace. Ponowne wykonanie remontu za rok lub dwa będzie znacznie trudniejsze finansowo niż zrobienie jakościowego remontu od początku. Od tego będzie zależeć bezpieczeństwo, wygoda i przyjemność estetyczna z wykończonego, wyremontowanego mieszkania.

Kompleksowy remont mieszkania pod klucz

Nasza firma Euromed-Bud wykonuje pełen zakres usług budowlanych w ramach jednego zespołu. Remonty pod klucz to, co udało nam się osiągnąć dzięki dużej liczbie pracowników, którzy przekazują jeden obiekt z rąk do rąk i nie tracą zbyt wiele czasu na wyjaśnianie i powtarzanie. Wszystkie etapy są wyraźnie rejestrowane i przeprowadzane tak szybko i płynnie, jak to możliwe.

Kompleksowy remont mieszkania pod klucz zakłada następujący plan działania:

 1. Decydujesz się na tak wymarzony i długo oczekiwany remont. Umawiasz się na dogodny dla Ciebie termin i przychodzisz do naszego biura.
 2. Menedżerowie dokładnie zarejestrują wszystkie Twoje życzenia, a nasi specjaliści udają się na obiekt razem z Tobą.
 3. Po dokładnym zbadaniu przestrzeni oraz Twoich życzeń i oczekiwań na temat tego, jak to wszystko powinno w końcu wyglądać, przedstawiamy wstępny kosztorys i omawiamy wszystkie planowane prace.
 4. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się praca naszego projektanta. Oferuje kilka opcji wyglądu przestrzeni, które będą oparte na twoich preferencjach i parametrach technicznych / możliwościach samego mieszkania.
 5. Zatwierdzasz jeden z projektów, podpisujesz umowę, kosztorys, a my rozpoczynamy techniczną część prac bezpośrednio w lokalu. Zwracamy uwagę, że zatwierdzone wstępne szacunki i kosztorysy nigdy nie różnią się od ostatecznych, dzięki czemu uchronisz się przed niepotrzebnymi wydatkami i zmartwieniami.
 6. Następnie pracujemy zgodnie z zaplanowanym planem i po uzgodnionym czasie zapraszamy do gotowego obiektu. 

Oznacza to, że wybierając kompleksowy remont mieszkania pod klucz, Twoim głównym zadaniem będzie podjęcie decyzji, jakim chcesz widzieć swój dom w wyniku wszystkich prac remontowych. Wszystkie inne czynności wykonujemy sami: przestrzegamy państwowych wymagań dotyczących prac budowlanych, polecamy dostawców materiałów budowlanych, hydrauliki, mebli, farb, tapet itp., wykonujemy prace o dowolnej złożoności zgodnie z zatwierdzonym projektem projektowym, dostarczamy, wywozimy śmieci, sprzątamy po sobie. Jeśli zechcesz, to zawsze możesz monitorować postępy prac remontowych w swoim mieszkaniu, jeździć na zakupy, samodzielnie wybierać inne materiały i dostarczać je. Ale gwarantujemy, że na rynku materiałów budowlanych nie znajdziesz lepszej relacji jakości do ceny, a praca naszych majstrów nie potrzebuje kontroli.

Łazienka

Co obejmuje kompleksowy remont łazienki:

– demontaż: instalacji wodociągowej i wyposażenia łazienki (wanny, toalety, bidety, umywalki), płytki podłogowe i ścienne, piony i rury, drzwi i wentylacja. W razie przebudowy dodaje się rozbiórka lub wznoszenie ścian;

– okablowanie elektryczne;

– wymiana rur kanalizacyjnych i wodociągowych;

– hydroizolacja podłogi, wylewanie jastrychu, układanie płytek podłogowych;

– wykończenie ścian;

– montaż sufitu (etapy będą zależeć od wybranego rodzaju sufitu);

– montaż nowej hydrauliki, podgrzewanych wieszaków na ręczniki, drzwi, luster, mebli itp.;

– montaż wyłączników, gniazd itp.

Kuchnia

Kuchnia w domu jest najbardziej popularnym pomieszczeniem i musi nie tylko spełniać wszystkie wymagania, ale także być przytulną i wygodną. Remont kuchni obejmuje:

– prace rozbiórkowe;

– montaż ogrzewania podłogowego;

– przygotowanie do nakładania powłok wykończeniowych, wyrównywania wszystkich powierzchni;

– wymiana i układanie nowych komunikacji (elektryki, kanalizacji, wodociągów);

– wymiana grzejników i radiatorów;

– wymianę bloków okiennych lub przeszkleń, jeśli nie były pierwotnie;

– układanie wykładzin podłogowych;

– praca z sufitem w zależności od jego rodzaju;

– montaż listew przypodłogowych, drzwi, gniazdek, wyłączników.

Biorąc pod uwagę fakt, że w kuchni jest zwykle ogromna ilość różnorodnego wyposażenia, szczególną uwagę zwraca się na okablowanie elektryczne w tym pomieszczeniu. Dodawane są wzmocnione gniazdka dla zmywarki, lodówki, pojemnika na odpady spożywcze. Również prawidłowo są wymieniane komunikacje (kanalizacyjna i wodociągowa), ponieważ są one bardzo aktywnie używane w kuchni i powinny być idealnie sprawne.

Salon

Oczywiście w salonie prace remontowe będą nieco inne, ponieważ nie ma w nim komunikacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Zadaniem remontu salonu jest prawidłowe okablowanie elektryczne, wysokojakościowe wykończenie oraz prawidłowe rozmieszczenie mebli. Tylko przestrzegając wszystkich tych punktów, możliwe będzie uzyskanie komfortowej przestrzeni, w której chce się spędzać wolny czas. Etapy remontu salonu obejmują wszystkie te same elementy, co w poprzednich dwóch pomieszczeniach, z wyjątkiem okablowania niektórych komunikacji wewnętrznych.

Sypialnia

Sypialnia w każdym mieszkaniu jest miejscem odpoczynku, co oznacza, że powinna sprzyjać relaksowi, być maksymalnie funkcjonalna i jednocześnie estetycznie wyglądać. Ważną rolę odgrywa tu odpowiednie oświetlenie. W sypialni nasz zespół wykona prace rozbiórkowe, naprawi wszelkie usterki w postaci nierówności powierzchni, wymieni wykładziny podłogowe i ścienne, zamontuje nowe oświetlenie, a pomieszczenie od razu zagra nowymi barwami.

W sypialni często zalecamy wykonanie dodatkowej izolacji akustycznej, ponieważ prawie nikt jej nie robił w starych budynkach, a najczęściej nie jest w ogóle przewidziana w nowych budynkach. Jeśli przypomnieć, jakie cienkie ściany są między tobą a twoimi sąsiadami, to bez izolacji akustycznej na pewno będziesz skazany na słuchanie cudzych wieczornych dialogów. 

Usługi, które świadczymy w ramach kompleksowego remontu

Świadczymy pełen zakres usług budowlanych, które mogą być potrzebne przy wykonaniu kompleksowego remontu mieszkania lub innego pomieszczenia. Nasz zespół zajmuje się najtrudniejszymi sprawami i zawsze znajduje kompromis między tym, jak zrobić to jakościowo, a tym, jak maksymalnie zaoszczędzić pieniądze dla naszego klienta. Aby poznać dokładny koszt i niezbędne usługi konkretnie w Twoim przypadku, przyjdź do nas na konsultację, zgłoś swoje życzenia i pokaż swój obiekt. Nasi menedżerowie z przyjemnością pomogą Ci obliczyć wstępny kosztorys, a w bliższej przyszłości zrozumiesz, co dokładnie musisz zmienić lub dodać w swoim mieszkaniu, aby w nim wygodnie mieszkać.

Co należy zrobić przed rozpoczęciem prac

Aby kompleksowy remont mieszkania pod klucz był jak najbardziej udany, należy jasno określić, co w efekcie chcemy uzyskać. Jeśli z zewnątrz wydaje się, że nie można tego nawet nazwać zadaniem, to bardzo się mylisz. Zazwyczaj nasi klienci, którzy wybierają właśnie ten rodzaj remontu, najtrudniej decydują się na „rzeczy zupełnie nieważne”. Nie martw się, jeśli nie możesz od razu powiedzieć, co lubisz lub jeśli jest zbyt wiele opcji. Nasi projektanci z pewnością pomogą Ci zdecydować o wszystkich szczegółach w oparciu o Twoje preferencje. Po prostu pokaż kilka przykładów dla różnych pomieszczeń i zaznacz, które z nich chciałbyś zobaczyć w swoim mieszkaniu.

Wniosek

Kompleksowy remont mieszkania pod klucz to najdłuższa i najtrudniejsza opcja remontu, jednak jest to najbardziej opłacalna inwestycja w przypadku gdy Twoje mieszkanie naprawdę wymaga globalnych zmian lub remontu od zera w nowych budynkach. Za każdym razem staramy się przypominać, że przerabianie jest zawsze dłuższe i droższe niż zrobienie jakościowego remontu od początku. A jeśli już w końcu spełniłeś swoje marzenie i kupiłeś własne mieszkanie, niech wszystko w nim będzie jak najbardziej funkcjonalne, wygodne, komfortowe i miłe dla oka. Na pewno pomożemy Ci w realizacji tych punktów, w tym celu przyjdź do nas na konsultację i pokaż swój obiekt.

This will close in 0 seconds